banner39

Her milletvekilinin görevi olacak

AK Parti’de, seçimler sonrasında her milletvekilini başta TBMM olmak üzere görevlendiriyor.

Arşiv 22.08.2007, 11:58 22.08.2007, 11:58
Her milletvekilinin görevi olacak


AK Parti’nin 341 milletvekili arasında yeni hükümet de gözönüne alındığında, Komisyon başkanlığı, parti genel merkez yönetimi, Meclis yönetimi ve komisyon üyelikleriyle parti içinde her milletvekiline bir görev verilmiş olacak.

AK Parti yeni yasama yılına girmeden önce parti içinde milletvekilleri arasında görev dağılımı taslak çalışmalarını da tamamladı.

Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde milletvekili sayısı 340’a düşecek olan AK Parti’de milletvekillerinin tümü TBMM veya partide görev alacak.

Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı olması durumunda milletvekili sayısı 340’a düşen AK Parti’de milletvekillerinin görev dağılımı şöyle:

Meclis Başkanı Köksal Toptan’la birlikte 11 milletvekili TBMM yönetiminde görev aldı. Beş Grup Başkanvekili, 12 Genel Başkan yardımcısı olan AK Parti’de, Grup yönetimine 20, Grup Disiplin Kuruluna 8, Denetime 2, ihtisas ve uluslararası komisyon başkanlıklarına da 25 milletvekili getirilecek, Bu komisyonlarda AK Parti’li 280 milletvekili görevlendirilecek. Böylece AK Parti’de görev almayan milletvekili de kalmamış olacak.

Yeni hükümetin kurulmasının ardından milletvekili görev dağılımı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile uygulamaya girecek.

AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?