banner39

Herkes Abbas'tan yana

Filistin'de El Fetih ile Hamas güçleri çarpışırken Olmert'ten ve Blair'den Abbas'a destek geldi. Seçimle başa gelen Hamas'a karşı ittifak oluşturuluyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Herkes Abbas'tan yana

Dünya Bülteni Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın güçlendirilmesi için her şeyin yapılması gerektiğini söyledi. Olmert, Kudüs'te İngiltere Başbakanı Tony Blair ile görüşmesinden sonra düzenlediği basın toplantısında, Filistinliler arasında görüşmelerden ve yol haritasının uygulanmasından yana olanların desteklenmesi gerektiğini belirterek, ”Mahmud Abbas'ın güçlendirilmesi için her şey yapılmalı” diye konuştu.

İngiltere Başbakanı Tony Blair, Filistinliler arasında yaşanan krizden Hamas'ı sorumlu tuttu. Tony Blair, uluslararası toplumun Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas'a ve Abbas'ın seçim kararına destek vermesini istedi. Blair Hamas'ın izlediği politikaların siyasi bir çıkmaza yol açtığını söyledi, çıkmaza son vermenin tek yolunun seçim olduğunu savundu.

Tony Blair bu açıklamaları, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ve Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas'la ayrı ayrı bir araya geldiği görüşmelerin sonrasında yaptı.

Öte yandan Hamas'la, Mahmud Abbas'ın partisi El Fetih arasında ilan edilen ateşkese karşın Gazze'de çıkan çatışmaların ardından tekrar ateşkese dönüldü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?