Herkes aradı Kılıçdaroğlu ulaşamadı

CHP lideri Deniz Baykal, kasetle ilgili olarak kendisini aramayan Kemal Kılıçdaroğlu'a göndermede bulundu.

Herkes aradı Kılıçdaroğlu ulaşamadı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a ait olduğu ileri sürülen ve internette yayınlanan görüntülere ilişkin tartışmalar sürüyor. Mahkeme kararıyla erişimi yasaklanan gizli kamere görüntülerine karşı avukatları kanalıyla savcılığa başvuran CHP Lideri Baykal, hafta sonunu sokağa adım atmadan evinde geçirdi.

Aralarında Akşam'ın da bulunduğu bazı gazete ve televizyonlar, bu alçakça saldırıyı haber formatında görmek yerine, yayın yönetmenlerinin kaleme aldıkları açıklamalar veya köşe yazarları kanalıyla işledi. İnternete sızdırılan videonun nasıl elde edildiğini sorgulamak yerine, olayı veren medya organları da oldu.

Yaklaşık 2 hafta sonra gerçekleştirilecek olan CHP Olağan Kurultayı öncesine denk gelen bu gelişmenin ardından, Deniz Baykal'a yönelik 'istifa' çağrıları ve 'Kemal Kılıçdaroğlu' adı dillendirilmeye başladı.

TELEFONLARA ÇIKTI
Çirkin tezgahın internete düştüğü andan itibaren cesaretle telefonlara çıkan, ama açıklama yapmaktan kaçınan CHP Lideri Baykal'ı dün akşam üzeri bir kez daha aradım. Bu kez konuştuk.

YORUMLAR KURULTAY BAĞLANTILI AMA ASLI ASTARI YOK
CHP lideri Deniz Baykal'la dün akşam üzeri yaptığım görüşmede, olayın ardından yapılan değerlendirmeleri ve yaklaşan kurultayı hatırlatıp, ne düşündüğünü sordum. Detaya girmedi. Ama verdiği yanıtla, 'istifa' olasılığını da büyük oranda çürüttü. Deniz Baykal spekülasyonlara ilişkin sorumu yanıtlarken, 'Yazılıp çizilenleri okuyorum. Kurultay bağlantılı yorumlar, ama aslı astarı yok' dedi.

MYK OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR
İki gündür evine kapanan CHP lideri Baykal, son dakikada bir değişiklik olmazsa bugün partisinin MYK'sını olağanüstü toplayacak ve toplantı sonrası bir açıklama yapılacak. Baykal, açıklamayı kendisinin mi yoksa, partinin başka bir yetkilisinin mi yapacağı konusunda ise renk vermedi ve 'Son birkaç gündür yaşananları yarın (bugün) MYK toplantısında değerlendirip, bir açıklama yapacağız' demekle yetindi.

OLCAY HANIM AÇIKLAMA YAPMADI
Konuşmamızın sonunda, eşi Olcay Hanım'a atfen bazı gazetelerde yer alan 'Bunların üstesinden beraber geleceğiz' haberlerini hatırlattım. Baykal, eşi Olcay Hanım'ı kastederek, 'Eksik olmasın' dedi ve ekledi, 'Olcay Hanım'ın medyaya yapılmış bir açıklaması yok, ama herkes kendisine göre değerlendiriyor'.

Kaynak: Akşam

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 05:07
banner53
YORUM EKLE

banner39