banner39

Hillary: Bill'den dolayı skandal olmayacak

ABD'de başkanlık yarışını sürdüren Hillary Clinton, Beyaz Saray'da Bill Clinton'dan kaynaklanacak yeni bir skandal yaşanmayacağını söyledi.

Arşiv 13.02.2008, 12:20 13.02.2008, 14:43
Hillary: Bill'den dolayı skandal olmayacak


Amerika'da Demokrat Parti'deki başkanlık yarışını sürdüren Hillary Clinton, başkent Washington'da yayın yapan yerel WJLA televizyonuyla yaptığı röportajda ilginç ve samimi açıklamalar yaptı.

Bir dinleyicinin, Hillary Clinton'a başkan olduğunda, Beyaz Saray'da Bill Clinton'dan kaynaklanacak yeni bir skandal yaşanmaması konusundaki görüşünü sordu. Hillary Clinton, "Soruyu soranı temin ederim ki, böyle bir şey olmayacak. Biliyorsunuz, kim olursak olalım ve nereye aday olursak olalım gelecek hakkında kehanette bulunamayız; ama böyle bir şey olmayacak" dedi.

MSNBC Televizyonunda kızı Chelsea'nin kampanyasındaki rolü ile ilgili yapılan bir yoruma da tepki gösteren Clinton, kendisiyle ilgili haberlerde Fox News'in MSNBC'den daha tarafsız olduğunu savundu. Son 5 önseçimin 5'ini de rakibinin kazanmasını ise, Clinton, "İyi gittiğimizi düşünüyorum. Uzun süredir bu işin içindeyim. İnişli çıkışlı bir yoldur." şeklinde değerlendirdi. Clinton, "Senatör Obama'nın da benim de tarih yazma ihtimalimizin bulunması beni heyecanlandırıyor" diye ekledi.

Hillary Clinton, Cumhuriyetçi Parti'de adaylığa çok yakın olan John McCain hakkında ise, "Benim partimle uyumum, McCain'in partisiyle uyumundan daha fazla" diye konuştu. Senatör Clinton, yarım saatlik röportajında, yıllar önce kendisine onu sağlıklı tutacağı söylendiği için bolca acı biber yediğini de açıklayarak, "Pul biber, çarliston biber, jalapenos, her tür acı biberi yiyorum. Çiğ yiyorum, pişmiş yiyorum... Herkese yarar mı bilmiyorum ama bana çok yarıyor" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?