banner15

Hillary Clinton en güçlü aday

Hillary Clinton, 2008 başkanlık seçimlerinde Demokratlar içinde en güçlü aday. Hillary kazanacağından emin olduğunu belirtti.

Hillary Clinton en güçlü aday

ABD'de, eski ''First Lady'' Hillary Rodham Clinton, 2008 başkanlık seçimleri için Demokratların adaylığını kazanacağından emin olduğunu belirtti.

İnternet sitesinde adaylığını açıkladıktan sonra dün ilk kez kamuoyunun önüne çıkan Clinton, ABD'nin karşı karşıya olduğu sorunları gözden geçirdikten sonra aday olmaya karar verdiğini anlattı.

Clinton, Manhattan'da bir kliniği ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, adaylığını açıklamadan önce, ailesi ve arkadaşlarıyla kendisini destekleyenlerle konuştuğunu kaydetti.

Bayan Clinton, Demokrat Parti'nin başkan adaylığı için birçok değerli kişinin yer aldığı önemli bir yarış yapılacağını ve bu yarışı kazanacağını söyledi.

Bu arada, ABD'de yapılan kamuoyu yoklamaları, ilk kadın başkan olmak için kolları sıvayan Hillary Clinton'ın, aralarında Barrack Obama'nın da olduğu diğer Demokrat adaylardan daha şanslı olduğunu gösteriyor.

Washington Post-ABC News tarafından düzenlenen kamuoyu yoklamasında, Clinton, Demokratların yüzde 41'inin desteğine sahip. Bu oranın, Clinton'ın herhangi bir rakibinin desteğinden 2 kat daha fazla olduğu belirtiliyor.

Demokrat Parti'de, 2008 başkanlık seçimi için Clinton ve Obama dışında 2004 başkan yardımcısı adayı John Edward, Connecticut Senatörü Chris Dodd, eski Iowa Valisi Tom Vilsack gibi birçok aday bulunuyor. Senatör Joe Biden da aday olacağını ve bu kararını yakında resmileştireceğini belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48