banner39

Hindistan'da 5 Ayrı Patlama: 58 Ölü

Hindistan'ın başşehri Yeni Delhi'de bugün insanların kalabalık olduğu pazaryerlerinde en az 5 ayrı patlama oldu. Şehirde can pazarı yaşandı, ortalık kan gölüne döndü. Patlamalarda 58 kişinin öldüğü söylendi. Nehre uçan yolcu treninde ise 77 kişi öld

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Hindistan'da 5 Ayrı Patlama: 58 Ölü

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de dün insanların kalabalık olduğu pazar yerlerinde meydana gelen en az 5 ayrı patlamada en az 58 kişi ölürken 70 kişi yaralandı.  Patlamaların yabancı turistlerin de alışveriş için rağbet ettiği şehrin en işlek pazaryerlerindeki mağazaların Müslümanların Ramazan Bayramı ve Hinduların Diwali festivalinin yaklaşması sebebiyle insanlarla dolu olduğu saatlerde meydana geldiği kaydedildi. Patlamalar neticesinde bazı konfeksiyon mağazalarında yangın çıktığı bildirildi. Yeni Delhi'de ilk olarak Pahar Ganj mahallesindeki pazaryerinde patlama oldu, bundan dakikalar sonra iki patlama daha olduğu haber verildi. Yeni Delhi televizyonu, ikinci patlamanın genellikle kalabalık olan bir pazaryerinde üçüncü patlamanınsa kentin güneyindeki Serojini Nagar mahallesindeki büyük pazaryerinin yakınında olduğunu duyurdu. Bir diğer patlama ise endüstri bölgesi Okhla'da vuku buldu. Bir patlamanın ise Gole pazaryerinde meydana geldiği kaydedildi.     

Singh: Terör saldırısı

Hindistanlı yetkililer, olayı terörist eylem olarak nitelendirdi. Hindistan Başbakan ise, “Hindistan’ın terörizme karşı mücadeleyi kazanacağını” söyledi. Hindistan Başbakanı Manmohan Singh, ülkesinde meydana gelen patlamalardan “terörist unsurların” sorumlu olduğunu söyledi. Singh yayımladığı bildiride, “Hükümet terörist unsurların bu korkunç amaçlarını engellemeye kararlıdır” ifadesi kullandı.
  
Tren nehre uçtu: 100 kişi öldü    
     
Öte yandan Hindistan'da bir yolcu treninin raydan çıkması sonucu en az 100 kişi öldü.  Demiryolu yetkilileri, Andra Pradeş'in Veligonda kasabası yakınlarında, şiddetli yağış yüzünden demiryolu köprüsünün yıkılması sonucu nehre uçan 7 vagonlu yolcu treninden 77 ceset çıkarıldığını belirtti. Yetkililer, nehre uçan 7 vagondan 100 yolcunun yaralı olarak kurtarıldığını ifade etti. Onlarca kişinin ise vagonlarda mahsur olduğu kaydedildi. Andra Pradeş eyaletinin polis müdürü Swaranjit Sen, Aaj Tak adlı yerel televizyona yaptığı açıklamada, ''İki vagon sular altında, bu vagonlardaki yolcu sayısı ve kaçının kurtulmayı başardığına ilişkin bilgimiz yok ' dedi. Trende halen cesetlerin bulunduğuna inanılıyor.   

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?