banner39

Hindistan'da korkunç bir gelenek!

Hind geleneği! 'İyi hasat' için 11 yaşındaki çocuğu öldürüp, parçalarını tarlaya attılar.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Hindistan'da korkunç bir gelenek!

Hindistan'da 70 yaşında bir kadın, ''tanrıları memnun etmek ve daha iyi ürün almak için'' 11 yaşındaki bir erkek çocuğu kurban ettiği iddiasıyla tutuklandı. Bihar eyaleti Emniyet Müdürü Abhay Upadhyaya, eyalet başkenti Patna'nın 40 km güneyindeki bir köyde, köylülerin 23 Ekim'den bu yana kayıp olan Golu Kashuaha'nın kesilmiş başını ve ellerini yakındaki tarlalarda bulmasından sonra, çocuğun akrabalarından Barti Devi'nin tutuklandığını söyledi.

Polis, araştırmaları sonucunda Devi'nin ailesinin çocuğu kaçırdığının, bir tapınağa götürdükten sonra başını tıraş edip yakındaki bir tarlada kurban ettiğinin anlaşıldığını söyledi. Emniyet Müdürü, "çocuğun gövdesinin parçaları tarlanın çeşitli yerlerine atıldı ve katiller, çocuğu kurban etmeleri durumunda daha iyi ürün alacaklarına inandıklarını itiraf ettiler" dedi.

Polis, Devi'nin firarda olan diğer aile mensuplarını arıyor. Hindistan'ın kırsal kesiminde her yıl aralarında kızların da bulunduğu onlarca genç, batıl inançlı köylüler tarafından daha iyi ürün almak amacıyla öldürülüyor.

Hindular, arınmak isterken öldü!

Hindistan'da güneş festivalini kutlamak için ülke çapındaki nehirlerde düzenlenen yıkanma âyinlerinde en az 24 kişinin boğulduğu bildirildi. Polis, festivalde ölenlerden 5'inin başkent Yeni Delhi'den, diğerlerinin ülkenin doğu kesimindeki Bihar eyaletinden olduğunu kaydetti. Ölenlerin büyük kısmının nehrin güçlü akıntısına kapılanlar olduğu belirtildi.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?