banner27

Hizbullah 18 İsrail askerini öldürdü

El Cezire Hizbullah'ın Güney Lübnan'da 18 İsrail askerini öldürdüğünü açıkladı.

Hizbullah 18 İsrail askerini öldürdü

 

El Cezire televizyonu Güney Lübnan'da Hizbullah gerillaları ile İsrail ordusu arasında yaşanan şiddetli çatışmalarda bugün 18 İsrail askerinin öldürüldüğünü bildirdi. Hizbullah gerillalarının ayrıca 16 İsrail tankını tahrip ettikleri belirtildi. Hizbullahın İsrail'in kuzeyindeki liman kenti Hayfa'ya füze saldırısı düzenlediği bildirildi. İsrail'in Kanal 2 televizyonu, saldırıda ölenler ya da yaralananlar olduğunu duyurdu. İsrailli yetkililer ise henüz açıklama yapmadı.

Öte yandan, İsrail'in Bekaa Vadisi'nde seyir halindeki bir minibüse füze saldırısı düzenlemesinden sonra, Sur kentinin güneydoğu ucunda da bir motosikletin füzeyle vurulduğu ve sürücüsünün öldüğü bildirildi. Minibüs saldırısında da 1 kişi ölmüş, 12 kişi yaralanmıştı. Güvenlik kaynakları, güneydeki Kfar Tibnit köyündeyse evi İsrail topçu ateşinde isabet alan bir adam öldü, eşi yaralandı.

Nebatiye kasabasının çevresindeki bazı köylerin de İsrail'in topçu ateşine maruz kaldığı, saldırıda bir kişinin öldüğü, 9 kişinin yaralandığı belirtildi.

Hizbullahın karargahı olarak bilinen Baalbek yakınlarındaki İrsal köyündeyse insani yardım taşıyan bir kamyon, İsrail füzesiyle vuruldu. Saldırıda 4 kişi yaralandı.

 

Kaynak: Al Jazeera

http://www.aljazeera.net/NR/exeres/AAFF4656-E07A-4E3A-B6C2-9748E1158532.htm

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner25