banner39

Hizbullah Aracı Olsun

Lübnan muhalefetinin önde isimlerinden Gazi El Aridi Hizbullah'ın Suriye ile aralarında arabuluculuk yapmasını istedi

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Hizbullah Aracı Olsun
Lübnan Muhalefeti Hizbullah genel sekreteri Hasan Nasrullah’tan Suriye kuvvetlerinin Lübnan’dan çekilmesi işlemleri için Şam’la direkt diyalogu sağlamasını istedi.

Durzi lider Velid Canbolat’a yakın muhalif milletvekili ve eski Kültür bakanı Gazi El Aridi, Nasrullah’a çağrıda bulunarak görüşmelerin yürütülmesi için aracı rol oynamasını istedi. Aridi, muhalefetin toplantısı akabinde gazetecilere yaptığı açıklamada ‘ Bizler Suriye ile direkt diyalog kurmak istiyoruz ve Hasan Nasrullah’ın bu rolü oynamaya yetkin olduğunu düşünüyorum. Bizler Nasrullah’a güveniyoruz ve onun aracılığıyla Suriyeli yetkililere bütün bu gelişmelere nokta koymak için sesleniyoruz’ şeklinde ifadelere yer verdi.

Aridi ayrıca Nasrullah ve parlamento başkanı Nebih Berri ile görüşmelerin, muhalefetin Lübnan’ın kurtarılmasına destek olunması noktasında rol oynayabilecek isimlerle diyaloga geçmek amaçlı çabaları çerçevesinde gerçekleştiğini belirtti.

Hatırlanacağı üzere Hizbullah, Lübnan hükümeti, Suriye ve İran’ın desteğiyle İsrail güçlerinin, 22 yıllık kanlı işgali sonrası 2000 Mayısında güney Lübnan’dan çekilmesinde etkin rol oynamıştı.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?