banner15

Hizbullah İsrail Mevzilerini Bombaladı

Önceki gün Lübnanlı bir çiftçinin İsrail tarafından öldürülmesine misilleme yapan Hizbullah Şebaa çiftliklerindeki İsrail askeri mevzilerini bombaladı. İsrail'in yanıtı ise gecikmedi.

Hizbullah İsrail Mevzilerini Bombaladı

Hizbullah örgütü, Lübnan sınırındaki Şebaa Çiftlikleri bölgesi yakınındaki bir İsrail askeri kışlasına roket saldırısında bulundu, saldırının hemen ardından İsrail de Hizbullah mevzilerine saldırdı. Örgütün El Manar televizyonu, militanların Ruveysat El Elam'daki İsrail mevzisine saldırı düzenlediğini duyurdu. 

Haberde saldırının, bölgedeki bir Lübnanlı çobanın iki gün önce İsrail tarafından vurularak öldürülmesine misilleme olarak yapıldığı belirtildi.  
Lübnanlı yetkililerin kimliğini İbrahim Yusuf Rayyel olarak açıkladığı 15 yaşındaki çobanın cesedi, Şebaa Çiftlikleri bölgesinde bulunmuştu. Hizbullah lideri Şeyh Hasan Nasrallah, daha önce yaptığı
açıklamada, ''çobanın ölü bulunması durumunda militanların tereddüt etmeden katilleri cezalandıracağı'' tehdidinde bulunmuştu.

Öte yandan Hizbullah saldırısının ardından İsrail savaş uçaklarının da misillemede bulunduğu belirtildi. Görgü tanıkları ve Lübnanlı güvenlik yetkilileri, uçakların Lübnan sınırındaki hedefleri
bombaladığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48