banner15

Hizbullah Protestosuna Destek

İmam Ahmed Hatemi Cuma hutbesinde, Hizbullah'ın "Batı yanlısı" Lübnan hükümetini uzaklaştırmayı amaçlayan protestosuna destek verdi

Hizbullah Protestosuna Destek

İran devlet radyosunda naklen yayınlanan konuşmasında, Ahmed Hatemi, "Hizbullah'ın söylediği gayet mantıklı. Şimdiki hükümet bütün Lübnan halkını temsil etmiyor. Şii, Sünni ve Hıristiyan her grup büyüklüklerine göre kabinede temsil edilmelidir. Hizbullah'ın bu politik mücadeleden muzaffer ve gururla çıkacağını umut ediyorum" dedi.  

Hizbullah partisi liderliğindeki Lübnan muhalefeti Başbakan Fuad Sinyora'nın Beyrut'un merkezindeki ofisinin önünde bir hafta süren protesto gösterileri düzenlemiş ve bu protestolara daha geniş katılımla Pazar günü oturma eylemi yaparak devam edeceğini bildirmişti.

Şii Müslümanların çoğunlukta olduğu İran ve Suriye Lübnan'daki Hizbullah grubuna mali ve silah yardımında bulunmakla suçlanıyor. İran suçlamayı reddediyor ve Hizbullah grubuna sadece moral desteği verdiğini savunuyor.

Lübnan'daki karışıklıkların 34 gün devam Hizbullah ve İsrail savaşının bir devamı olduğunu savunan Hatemi, "Amerika, İsrail ve İngiltere savaşla elde edemediklerini Lübnan hükümetini destekleyerek elde etmeye çalışıyor" iddiasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35