banner15

Hizbullah'ın malları donduruldu

ABD, Hizbullah'a bağlı bir insani yardım kuruluşunun tüm mal varlıklarını dondurdu ve vatandaşlarını kurum hakkında uyardı.

Hizbullah'ın malları donduruldu

ABD Hazine Bakanlığı, dün Hizbullah'a bağlı bir insani yardım kuruluşu "Cihad El Bina"nın mal varlıklarını dondurdu ve vatandaşlarının bu kuruluşla en ufak bir faaliyete girmesini yasakladı.


Bakanlığın terörizm ve kurumsal yolsuzluklara mücadeleden sorumlu müsteşarı Stuart Levey, yazılı açıklama yaparak, "Hizbullah Cihad El Bina'yı kendi ihtiyaçlarını karşılamak ve inşaat yaparak halkın desteğini almak için kullanıyor. Kanlı terör örgütünün her yüzüne karşı önlem alacağız" ifadesini kullandı.

Cihad El Bina'dan ise dün duyurulan bu önlemlerle ilgili açıklama bugün geldi.

Adının açıklanmasını istemeyen Cihad El Bina sözcüsü, ABD'nin aldığı bu önlemlerden kaygı duymadıklarını belirterek, "Bu önlemlerden de, Washington'un dediklerinde de kaygı duymuyoruz" açıklamasında bulundu.

Sözcü, "Bütün bu açıklamalara rağmen Cihad El Bina çalışmalarını, inşaat yapmayı, direnişe yardım etmeyi, inşaat ve kalkınma sektöründe (İsrail'in yıkımlarının yol açtığı) yaraları sarmayı sürdürecek" dedi.
 
AA
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35