banner15

Hızır Ali Hoca'yı Sedat Peker vurdurmuş

Ergenekon zanlısı Adil Serdar Saçan'ın ajandasına aldığı bir not, Hızır Ali Hoca'nın katilerine açıklık getiriyor.

Hızır Ali Hoca'yı Sedat Peker vurdurmuş

 

Ergenekon Terör Örgütü üyesi iddiasıyla tutuklanan İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski Organize Suçlarla Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın günlüğünde şok bir iddia bulundu. Adil Serdar Saçan'ın bizzat kendi eliyle kaleme aldığı notta, İsmailağa Cemaati'nden Hızır Ali Hoca'nın Sedat Peker tarafından öldürtüldüğü iddia ediliyor.

Adil Serdar Saçan'ın, Ergenekon soruşturması kapsamında el konulan ajandasında, "Mahmut Hoca'nın damadını Sedat Peker öldürdü. Nurişleri Sisi'den bulabiliriz" ifadeleri yer alıyor.

Adil Serdar Saçan'ın şok iddialarının yer aldığı ajandasının notları, Ergenekon soruşturması kapsamında hazırlanan 2. iddianamenin delil klasörlerinde yer alıyor.

SEDAT PEKER, VELİ KÜÇÜK'E "EMİRLERİNİZİ BEKLİYORUM" DİYOR!

Sedat Peker'in, Ergenekon Terör Örgütü'nün yöneticisi olduğu iddiasıyla tutuklanan Emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile yakın ilişkisi bulunuyor. Ergenekon iddianamesinde, Sedat Peker'in, birçok konuşmasında, Veli Küçük'e, "Emirlerinizi bekliyorum" dediği yer alıyor.

Veli Küçük, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamasında, Sedat Peker'i isimli tanıdığını belirterek, "Aslen Adapazarlı olan babası Ahmet Peker vasıtası ile tanıyorum, babası rahmetli olduktan sonra, birkaç kez Kocaeli de beni ziyarete geldi ve görüştüm" dedi.

Veli Küçük, "Sedat Peker birçok konuşmasında "emirlerinizi bekliyorum" şeklinde konuşmaktadır. Sedat Peker size neden bu şekilde hitap etmektedir" sorusuna, "Ben Sedat'ı babasından dolayı tanıdığım için ve benden de küçük olduğu için zaman zaman bu şekilde hitaplarda bulunmuştur" diye konuştu.

HIZIR ALİ MURATOĞLU NASIL KATLEDİLDİ?

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin damadı Çukurbostan Camii İmamı Hızır Ali Muratoğlu, 17 Mayıs 1998 tarihinde, ders verdiği Fatih İsmailağa Camii'nde silahlı saldırıya uğradı. Vücuduna yedi kurşun isabet eden Hızır Ali Muratoğlu hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Hızır Ali Hoca'yı vuran şahıs ise yaklaşık bir yıldır cemaat içinde görülüyordu. Hızır Ali Muratoğlu'nun öldürülüşünün üzerinden 11 yıl geçmesine rağmen, cinayetle ilgili şüpheler giderilmedi.

Kaynak: aktifhaber 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2009, 11:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35