banner39

Hollanda'da mültecilere ırkçı saldırı

Hollanda'da, mültecilerin barındığı bir merkeze aşırı sağcı bir grubun saldırıda bulunduğu bildirildi.

Arşiv 30.03.2007, 16:39 06.07.2018, 09:31
Hollanda'da mültecilere ırkçı saldırı

Hollanda'da, mültecilerin barındığı bir merkeze aşırı sağcı bir grubun saldırıda bulunduğu ve üç ailenin, bu grubun tehditleri yüzünden başka bir yere taşınmak zorunda kaldığı bildirildi.

Ülkenin kuzeyinde, Groningen kenti yakınlarına düşen Winschoten kasabasındaki Mülteciler Barınma Merkezinden (COA) verilen bilgiye göre, "Lonsdale Gençleri" olarak bilinen aşırı sağcı grup, geçen hafta sonunda merkezdeki bazı mülteci adaylarına saldırıda bulundu ve iki grup arasında kavga yaşandı. Daha sonra aşırıcı sağcı grup tehditlerini sürdürünce, merkezde bulunan üç aile başka bir mülteci barınma yurduna güvenlik nedeniyle taşınmak zorunda kaldı.
Winschoten Belediyesinden yapılan açıklamada da saldırı doğrulandı ve merkezde bulunan mültecilerin korunması amacıyla güvenlik önlemlerinin artırıldığı bildirildi.

Merkezden taşınmak zorunda kalan mültecilerin avukatı tarafından yapılan açıklamada ise aşırı sağcı grupların bölgede çok iyi örgütlenerek sürekli tehditlerde bulunduğu ve bu durumun bilinmesine karşın gruba karşı yeterli önlem alınmadığı savunuldu.

 

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?