Hollanda'da Türk vatandaşının rehin alma eylemi

Hollanda'da belediye görevlilerini rehin alan bir Türk vatandaşı, silahıyla birlikte teslim oldu.

Hollanda'da Türk vatandaşının rehin alma eylemi

Hollanda'nın Almelo kentinde 41 yaşındaki bir Türk vatandaşı, öğle saatlerinde belediye binasında bir encümen üyesi ile belediye görevlilerini rehin aldı. Türk vatandaşın eylemi akşam saatlerinde sona erdi.

Eylemcinin silahıyla birlikte teslim olduğu ve sorgulamasına başlandığı kaydedildi.

Polis tarafından yapılan açıklamada, zanlının, encümen üyesi ve dört belediye görevlisini rehin alarak başlattığı eylemin yapılan görüşmeler sonunda kan dökülmeden sona erdiği belirtildi.

Açıklamada, zanlının kimliği ve rehin alma eylemine neden başvurduğu konusunda ise bilgi verilmedi. Zanlının üzerinde iki silah bulunduğu ve sorgulamasının sürdüğü ifade edildi.

Kısa bir süre önce kentte ikinci lokantasını açan zanlının belediye ile lokantasına izin verilmesi konusunda yaşadığı sorun yüzünden eyleme başvurduğu yönünde haberler bulunuyor.

Almelo kentinde kısa bir süre önce ikinci lokantasını açan zanlı, bu sabah yeni açtığı ikinci lokantasını ateşe vermiş ve daha sonra belediye binasına gelerek binanın birinci katında bulunan belediyenin konut ve çevreden sorumlu encümen üyesini toplantı halindeyken görevlilerle birlikte rehin almıştı.

Zanlı, belediye binasına girmeden önce bina önünde otomobilini de ateşe vermişti.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2008, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER