Hrant Dink davasında önemli gelişme

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin 20 sanığın yargılandığı davanın 8. duruşmasında savcı, 8 tutuklu sanıktan Ogün Samast, Yasin Hayal ve Erhan Tuncel dışındaki 5 sanığın tahliyesini talep etti.

Arşiv 26.01.2009, 22:16 26.01.2009, 22:16
Hrant Dink davasında önemli gelişme

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada müdahil ve sanık avukatlarının ifadelerinin ardından, esas hakkındaki görüşleri sorulan Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız, tutuklu sanıklar Mustafa Öztürk, Tuncay Uzundal, Zeynel Abidin Yavuz, Ersin Yolcu ve Ahmet İskender'in tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmesi yönünde karar verilmesini, tutuklu sanıklar Yasin Hayal, Ogün Samast ve Erhan Tuncel'in ise tutukluluk hallerinin devamını istedi.

Kansız, müdahil avukatlarından Deniz Tuna'nın Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde süren ''Mc Donalds'a bomba atılması'' davasının, bu mahkemedeki dosyayla birleştirilmesi yönündeki talebini, mahkemenin takdirine bıraktı.

Savcı Cihan Kansız, müdahil avukatlarından Bahri Belen'in, Trabzon Asliye Ceza Mahkemesi'nde süren ''Trabzon İl Jandarma Alay Komutanı Ali Öz'ün yargılandığı ''görevi ihmal'' davasına ait iddianamenin mahkemeye gönderilmesi ve ''Silivri Cezaevi'nden mektup yollayarak ifade vermek istediklerini beyan eden başka suçtan tutuklu 5 mahkumun dinlenmesi'' taleplerinin de aralarında bulunduğu diğer taleplerin de kabul edilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, ara kararların yazılması için duruşmaya bir süre ara verdi.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?