banner39

'Hristiyanlıkla İslam savaşmıyor'

Bush, Ortadoğu'da Hristiyanlık ile İslam arasında bir savaş olmadığını söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Hristiyanlıkla İslam savaşmıyor'

ABD Başkanı George Bush, Orta Doğu'da Hristiyanlık ile İslam arasında bir savaş olmadığını söyledi.

Amerikan Fox News televizyon kanalına açıklamalarda bulunan Bush, Orta Doğu'daki çatışmaların Hristiyanlık ile İslam arasında bir çatışma olarak özetlenemeyeceğini belirterek "Bana göre dinler arasında bir savaş söz konusu değil. Bu, Hristiyanlığın İslam'a karşı gelişi değil" ifadesini kullandı.

Bush, tamamı Fox News kanalında bugün yayımlanacak olan açıklamasında, "Müslüman dünyasının insanları ABD'de ne olup bittiğine bakmalı. Amerikalı Müslümanlara kucak açtık, istedikleri gibi ibadet etmekte özgürler. Orta Doğu'da olup bitenler, büyük bir dinin (İslam'ın) özünü kendi hırslarını tatmin etmek ve öldürmek için bozan insanların çatışmasından kaynaklanmaktadır" dedi.

''ILIMLI HÜKÜMETLER KURMAK''

Orta Doğu siyasetinin iki büyük ilkesi olduğunu söyleyen Bush, bunları, "kökten dincilerle mücadele etmek ve bu kökten dincilerin karanlık dünya görüşünün panzehiri olarak ılımlı hükümetler kurulmasını teşvik etmek" olarak sıraladı ve "21. yüzyılın büyük ideolojik tartışmasının bu noktada olduğunu düşünüyorum" dedi.

Bush, "Siyasetimi, önemli olduğuna inandığım ilkelere dayanarak yürütüyorum ve inancım bana destek oluyor. İnancım bana teselli ve güç veriyor. Ama kararları alan benim. Benim düşünce tarzıma türlü gerekçeler yakıştırmak isteyen insanlar, benim kim olduğumu anlamıyorlar demektir" ifadesini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?