banner39

Hristofyas: Kaldığımız yerden devam

Rum yönetimi lideri Hristofyas, Kıbrıs müzakerelerine, bırakıldığı noktadan devam edeceklerini belirtti.

Arşiv 22.04.2010, 02:18 22.04.2010, 02:18
Hristofyas: Kaldığımız yerden devam


Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, Kıbrıs müzakerelerine, uzlaşılan zeminde ve bırakıldığı noktadan devam etmek niyetinde olduğunu açıkladı.

Rum radyosunun haberine göre, Hristofyas, KKTC Cumhurbaşkanlığına Derviş Eroğlu'nun seçilmesi ışığında, Kıbrıs sorununa ilişkin tezleri ve görüşlerini aktarmak üzere BM Güvenlik Konseyi Daimi Üyesi ülkelerin Güney Kıbrıs'taki büyükelçileriyle Rum Başkanlık Köşkünde görüştü.

Hristofyas, büyükelçilere, Rum tarafının, "Kıbrıs sorununun iç yönlerinin iki toplum arasında çözülmesi, uluslararası yönleri için de bir uluslararası toplantı yapılması gerektiği" görüşünü yineledi.

Rum lideri, görüşmede, "doğrudan Kıbrıs müzakerelerine, eski KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile belirledikleri zeminde; yani; iki bölgeli, iki kesimli, BM kararlarında tarif edildiği şekliyle siyasi eşitliğe sahip, tek egemenliği, tek vatandaşlığı ve tek uluslararası temsiliyeti olan federasyon zemininde ve bıraktıkları noktadan devam etmek niyetinde olduğunu" söyledi.

Kaynak : AA


 

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?