banner39

Hurriyet: 'Tesettür Faciası' yalandı

Hurriyet Gazetesi 2006 yılında verdiği 'Tesettür faciası' başlıklı haberin asılsız olduğu anlaşılınca hatasını kabul edip özür diledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Hurriyet: 'Tesettür Faciası' yalandı
Uğur Dündar’ın ekibinin hazırladığı "Testis Raporu" haberi, geçen ay bütün Türkiye’de yoğun tartışmalara neden olmuştu.

Hürriyet konuyu geniş bir şekilde işlemiş ve haberi Tesettür faciası olarak vermişti. Hürriyet türbanlı doktorların testis hastasına bakmadığını iddia etmişti.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, haksız çıkmaları halinde özür dileyeceğini de sözlerine eklemişti. İşte o gün geldi çattı. Müfettişler raporu açıkladı Özkök de Özür ve teşekkür yazısı ile bu sözünü tuttu.

Gerçekler Sağlık Bakanlığı'nın müfettişlerinin çalışması ile ortaya çıktı. İki türbanlı kadın görevlininin suçunun olmadığı anlaşıldı.

Bu rapor üzerine Özkök, kamuoyu önünde iki kadın görevliden özür diledi. Özkök, Sağlık Bakanı Akdağ'a teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.:

"Ayrıca olayı hemen "Tesettür Faciası" olarak sunmak da açıkça önyargılı bir davranış olmuş. Bütün bunlar için, haberi yapan arkadaşımızı uyarıyoruz.
Yazı işleri olarak biz de gereken dersi çıkarıyoruz.Son bir nokta. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a ve müfettişlere de bu titiz çalışmaları için teşekkür ediyorum. "

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?