banner39

Hürriyet'in haberi İsrail'i memnun etti

Hürriyet'in dün manşetten verdiği İsrail askerleriyle ilgili haberler İsrail kabinesi tarafından memnuniyetle karşılandı.

Arşiv 07.06.2010, 09:42 07.06.2010, 10:43
Hürriyet'in haberi İsrail'i memnun etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yapılan saldırıları çok da fazla büyütmeyen gazeteler, İsrail askerlerinin dayak yemiş görüntülerini manşetlerden çarşaf çarşaf resimlerle yansıttılar. İsrail'in yapamadığı propagandayı Türkiye'deki bu gazeteler yapmış oldu. Üstelik haberleri veren gazeteler, haberi İsrail'i eleştiriyormuş gibi verip kamuoyu tepkisini çekmeden İsrail'in ekmeğine yağ sürmüş oldular. Haberlerde İsrail askerlerinin mazlum gibi gösterilmesi de işin ayrıca dikkat çeken bir başka kısmı.  

İSRAİL MEMNUN KALDI HABERLERDEN

İsrail ordu sözcüsü, İsrail askerlerinin Türk basınında yer alan fotoğrafları için, "Bunlar geminin paralı asker taşıdığının delili" yorumunu yaptı. İsrail, yaralı ve ağlayan askerlerinin fotoğraflarının Türk basınında yayımlanmasından oldukça memnun.

İsrail ordusu sözcülüğü, bu fotoğrafların, "gemilerin yardım taşımadığının delili olduğunu" savundu. Sözcülük açıklamasında, resimler için "Bunlar, İsrail'in sürekli olarak öne sürdüğü, geminin tek amacı İsrailli askerleri öldürmek olan paralı askerleri taşıdığı iddialarının delilidir." denildi.

Jerusalem Post gazetesinin internet sayfasında da yer alan açıklamada, "Eğer (İsrailli) askerler kendilerine yaklaşan sivilleri vurmayı tercih etseydi görüntüler daha farklı olabilirdi. Deniz komandoları, güçleri ve olay hakkındaki derin anlayışları sayesinde bir barış eylemcisi ile terörist arasında ayrım yapabilmektedirler." denildi. İsrail Başbakanı Netanyahu ise bakanlar kurulu toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, "askerlere saldıran grubun gemiye ayrı ayrı, farklı kentlerde bindiklerini, organizasyonların farklı farklı yapıldığını, böylece güvenlik kontrollerinden geçmediklerini" söyledi. Netanyahu, söz konusu grubun amacının İsrail askerlerine zarar vermek olduğu yolundaki iddialarını yineledi.

banner53
Yorumlar (2)
ahmed 11 yıl önce
ne yazik ki bu ve boyle gazeteler israilin sesi olmaya devam ediyor,sayfalarinda her turlu ahlaksizligi barindiran, ciplak kadinlarin boy boy resimleri afise eden bu tur gazeteler, ne yazik ki toplumumuzun ahlakini bozmakta,bir nevi misyornerlik faaliyette bulunmaktadir, adeta onlarin ekmegine yag surmektedirler! bur tur ahlaksiz medyalar insanlarin ahlaki cokuntuye ugramasinda ve kendi degerlerin den uzaklasmarinda gercekten buyuk bir etkileri soz konusudur. (bosuna demiyorlar cagin silahi)
kamil g 11 yıl önce
sizler düşünceyi ifade özgürlüğü ve basın özgürlüğü olarak adlandırdığınız şey sanırım Kişilerin ve gazetelerin olayları sizin hoşunuza gidecek şekilkde vermesidir. Sizin hoşunuza gitmeyen fikir fikir değildir. olaylar ise iftiradır
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?