Hüseyin Akın ile şiir hayatımızın neresinde

Safa Vakfı Kültür Medeniyet etkinlikleri kapsamında "Şiir Hayatımızın Neresinde?" sorusuna cevap arıyor.

Hüseyin Akın ile şiir hayatımızın neresinde


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

Safa Vakfı, kurulduğu 1988 yılından beri Türkiye genelinde eğitim amaçlı çalışmalar sürdürüyor. Çeşitli yaş grubundaki öğrencilere yönelik burs ve yurt imkânları sağlayan vakıf, çocukların ve gençlerin ahlaki ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla seminerler ve çeşitli faaliyetler düzenleniyor.

Safa Vakfı’nın  Nisan ayı Kültür Medeniyet etkinliklerinde son hafta konuğu Hüseyin Akın.  “Şiir Hayatımızın Neresinde”  başlıklı söyleşi ile Hüseyin Akın’dan keyifli bir sohbet dinleyicileri bekliyor.
30 Nisan Cuma günü saat: 19.00’da Safa Vakfı Haliç Kültür Salonu’nda düzenlenen program ücretsiz ve katılıma açık.
Programla ilgili www.safavakfi.org adresinden ve 212 531 11 98 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabiliyor

Hüseyin Akın Kimdir?
 
1965 Türkeli/ Sinop doğumlu. Şişli İmam Hatip Lisesi (1983) ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini (1989) bitirdi. Çeşitli yerlerde öğretmenlik yaptı. Halen İstanbul'da öğretmenliğe devam ediyor. Özülke dergisini kurdu ve yönetti. Milli Gazete, Akit, Sağduyu gazetelerinde kültür-sanat yazıları yazdı. Halen İbrahim Tenekeci ile Kırklar dergisini yayına hazırlamaktadır. Şiir dışında denemeler yazdı. Yazı ve şiirleri İkindi Yazıları, Kardelen, Düşçınarı, Endülüs, Ünlem, Özülke, Kırklar dergilerinde yayımlandı.

Eserleri:

Şiir: Sevmek, Karanfil ve Kiraz (1997), Ay Tanığım Olsun (1998), Çöl Vaazları (2001)


 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2010, 22:34
banner53
YORUM EKLE

banner39