Hüseyin Çelik, Albay Çiçek'e dava açacak

Mahkeme tarafandan hakkında yakalama kararı çıkarılan Albay Çiçek hakkında Ak Parti de dava açmaya hazırlanıyor.

Hüseyin Çelik, Albay Çiçek'e dava açacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik TV8'de canlı yayınlanan ‘Erkan Tan İle Başkent'ten' programında Albay Dursun Çiçek'e dava açacağını söyledi. Hüseyin Çelik, “ Dursun Çiçek ile ilgili iddianameyi bekliyordum ve iddianame kabul edildi. Bunun kabul edilmesi demek, bu iddianamenin çok ciddi olduğu, imzanın ıslak imza olduğunun ortaya çıkması demek “ diye konuştu.

İddianame mağdurlardan birisi olduğunu belirten Çelik, ”Orada ismi geçen, hedef haline getirilen tek bakanım. ‘Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, kamuoyu nezdinde yıpratılacak' şeklinde planları geçiyor iddianamede. Ben de şimdi bu davaya ayrıca müdahil olmak için, tek başıma Hüseyin Çelik olarak, Albay Dursun Çiçek'e ve diğerlerine dava açacağım" dedi.

Anayasa Taslağında yer alan HSYK değişikliği ile ilgili de konuşan Hüseyin Çelik: “Adalet dağıtan hakimler ve savcıların da hakkını arayabilecekleri adaletli bir ortam sağlamaya çalışıyoruz. Onlarla ilgili soruşturmaları Adalet Bakanlığı'nın müfettişleri yapıyor. Bu değişiklikle, o müfettişler HSYK'ya bağlı olacak. Yani kendi seçtikleri kişiler olacak. Adaletli mahkemelerde yargılanmak herkesin hakkı. Biz ‘ya güvenliğiniz, ya özgürlüğünüz' diyemeyiz. Maddi refah, özgürlükle beraber olmalı. Biz haksızlıkları gideriyoruz Hürriyet ve ekmek bir arada olsun” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2010, 15:58
banner53
YORUM EKLE

banner39