banner15

Hz. Muhammed'i Tanıma Kampanyası

Amerika İslami İlişkiler Konseyi (CAIR), İslam dünyasını rahatsız eden karikatürlerin yayınlanmasının ardından Hz. Muhammed'in hayatına ilişkin bir eğitim kampanyası düzenledi.

Hz. Muhammed'i Tanıma Kampanyası

Merkezi Washington'da bulunan CAIR, karikatürlerin yayınlanmasının ardından böyle bir eğitim kampanyası düzenlenmesinin uygun görüldüğünü ve kampanyanın bir yıl kadar süreceğini bildirdi. CAIR, her inançtan insanlara Hz. Muhammed'in hayatı ve yaptıklarıyla ilgili bedava kitap ve DVD dağıtacak. CAIR'in kampanyası Kuzey Amerika'daki bütün Müslüman toplumları kapsayan ayrı bir eğitimi de içeriyor. Kampanya, CAIR'in kardeş kuruluşu CAIR-CAN tarafından Kanada'da da yürütülecek.

CAIR'in www.cair.com/Muhammed internet adresine ulaşan ABD ve Kanada'dan ziyaretçiler, Yahiya Emerick tarafından hazırlanan kitabı veya Amerikan PBS televizyonunda yayınlanan bir belgesel DVD'yi ısmarlayabilecek. CAIR'in internet sitesinde de DVD'den 13 dakikalık bir klip ve kitaptan bazı bölümler de yer alacak. Kampanyanın dağıtımının şimdilik ABD ve Kanada ile sınırlı olduğunu belirten CAIR yetkilileri, nihai amacın bu kampanyayı, yerel Müslüman topluluklar aracılığıyla Avrupa'ya da yaymak olduğunu belirttiler. CAIR'in internet sitesinde, Hz. Muhammed'in hayatı hakkında temel bilgiler ve hadisler de yer alacak. Kampanya çerçevesinde CAIR, DVD'yi kamuya açık yerlerde izlettirmek, panellerle tartışma ortamı yaratmak, kompozisyon yarışması açmak, dinler arası ilişkilere yönelik faaliyetler düzenlemek için yerel Müslüman topluluklara yardımcı olacak.
   
CAIR Direktörü Nihad Awad, ''eğitim girişimimiz, bütün inançlardan insanları bir araya getirmek, Hz. Muhammed hakkında daha çok şey öğrenmek ve karşılıklı anlayışı, karikatür tartışmasıyla yaratılan gerginliği yatıştırmak için kullanmak amacını taşıyor'' dedi. Awad, ''2006 yılını Hz. Muhammed'in hayatını öğrenme yılı ilan ediyoruz ve bütün dünyada Müslümanlara, Müslüman karşıtlarıyla mücadelede olumlu, etkin yollar olduğu yönünde mesaj gönderiyoruz'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48