banner15

İBB gençleri Spor Akademileri'ne hazırlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Spor Akademilerine Hazırlık Kursları başlıyor.

İBB gençleri Spor Akademileri'ne hazırlıyor


Ömer Faruk Akari / Dünya Bülteni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Spor A.Ş. spor akademilerine hazırlık kursu düzenliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Spor A.Ş. üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Bölümü’nde yüksek öğrenimine devam etmek isteyen öğrencilere özel yetenek sınavlarına yönelik hazırlık kursu düzenliyor.

Antrenör, yönetici, rekreasyon ve spor uzmanlarını yetiştiren Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarına (BESYO’lara) öğrenci kazandırmak için Spor A.Ş. hazırlık kursu açıyor. Bu sınavlara başvurmak için YGS sınavından herhangi bir bölümden en üst puan türünden her üniversitenin kendisinin belirlemiş olduğu baraj puanını almaları gerekmekte.

Özel yetenek sınavı; kişinin bedensel aktiviteler ve çeşitli spor branşlarında test edildiği; beceri, denge, koordinasyon, sürat, dayanıklılık vb. alanlarda çok yönlü aşamalardan oluşan bir sınav olduğu için bu bölümde öğrenim görmek isteyen öğrenciler sıkı bir bedensel çalışma yapmaları gerekiyor.

Spor A.Ş. İstanbul genelindeki 30 tesisle, alanlarında antrenörler eşliğinde, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarına hazırlık kursu düzenleyerek, BESYO’lara kayıt yaptırmak isteyen öğrencilere kurumsal bir hizmet sunmayı amaçlıyor.

Bununla birlikte hangi BESYO’ya başvuru yapılabileceğine, kişinin mevcut durumuna göre hangi üniversiteyi daha kolay kazanabileceğine ve hangi bölümde eğitim alırsa daha verimli olabileceğine dair tüm rehberlik hizmetlerini de öğrencilere sunuyor.

Gerekli bilgi ve başvuru evrakları www.sporas.com.tr internet adresinden ulaşılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2010, 22:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35