banner39

İBB Gösteri sanatlarına kayıtlar başladı

Tiyatro eğitiminde 14 yılı geride bırakan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi’nde ön kayıtlar başladı.

Arşiv 22.08.2007, 10:00 22.08.2007, 10:00
İBB Gösteri sanatlarına kayıtlar başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi’nde ön kayıtlar başladı. Kültür A.Ş'den yapılan yazılı açıklamada, tiyatro eğitiminde 14 yılı geride bırakan merkezin tiyatro yazarlığı, oyunculuk ve çocuk kursu alanlarında başvuruları almaya başladığı bildirildi.

Açıklamada, alanında deneyimli ve uzman hocalar eşliğinde Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi ve Mecidiyeköy Kültür Merkezinde tiyatro eğitimi veren merkezin, geleneksel Türk tiyatrosu ve batı tipi tiyatrodan harmanladığı dersleriyle geleneksel ile modern arasında köprü kurmayı hedeflediği belirtildi.

Açıklamada, merkezde 2 yıllık bir dönemde gençlere tiyatro yazarlığı bölümünde tiyatro yazarlığı, mitoloji, senaryo yazım teknikleri ve dramaturgi, oyunculuk bölümünde ise oyunculuk, dans ve hareket, diksiyon, tiyatro kuramları, dünya tiyatro tarihi, geleneksel Türk tiyatrosu, gelenekselden moderne tiyatro arayışları, Karagöz-kukla, şan-müzik, doğaçlama ve metin çözümleme gibi derslerin verildiği dile getirildi.

Ayrıca merkezde 9-12 yaş grubu çocuklara da haftada bir gün yaratıcı drama dersleri verildiği ifade edilen açıklamada, kurslara katılmak isteyenlerin '' www.kultursanat.org  '' adresinden ya da Mecidiyeköy Kültür Merkezinden alacakları bir form ile ön kayıt yaptırmaları gerektiği kaydedildi.

 

Kaynak: AA 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?