banner15

İbrahim Şahin Başbuğ'u JİTEM'e şikayet etmiş

Üçüncü iddianameye giren telefon kayıtlarından birinde İbrahim Şahin'den şok bir iddia yer alıyor

İbrahim Şahin Başbuğ'u JİTEM'e şikayet etmiş


Çarşamba günü açıklanan üçüncü iddianamedeki bir telefon kaydında, Ergenekon'un tutuklu sanığı eski özel harekatçı İbrahim Şahin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'la konuştuğunu iddia ediyor.

7 Ocak 2009'da yapılan Ergenekon'un 10'uncu dalgasıyla tutuklanan eski özel harekatçı İbrahim Şahin'in, Kayseri Hava İndirme Tugayı'nda görevli Fatma Cengiz'le yaptığı telefon görüşmesi üçüncü iddianamenin en ilgi çeken detaylarından biri.

Şahin tutuklanmadan 4 gün önce yaptığı bu konuşmada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile görüştüğünü iddia ediyor. İşte iddianamede 'Tape No: 10274, 03.01.2009' ibaresiyle verilen görüşmeden çarpıcı bölümler:

Bu adam Büyükanıt'a Özkök'e benzemez

İ. ŞAHİN: Ben hayatımda ilk defa Genelkurmay Başkanı'yla böyle konuşuyorum

F. CENGİZ: Ah abi o adam öyle dışarıdan göründüğü gibi resmi, ondan sonra hani vurdumu uzatır cinsi adam değil. O adam Yaşar Büyükant'a da benzemez Hüseyin Kıvrıkoğlu'na da Hilmi Özkök'e. Bu adam çok farklı bir şey ya

İ. ŞAHİN: ...Ne bileyim ben onlar bizim gözümüzde çok büyük mevkiler biliyorsun

F. CENGİZ: İlkin ben de öyle düşünüyordum ta ki beni gelip de aldırıp da oturup konuşana kadar.

İ. ŞAHİN: Biliyorum da ben akşam ilk defa bir cesaret örneği gösterip jandarmayı şikâyet ettim ya

F. CENGİZ: He ilk defa bismillah sen kolay kolay şikâyet etmezsin, ilk defa JİTEM'i şikâyet ettin gittin de oraya

İ. ŞAHİN: Ne yapayım ama gerçeği de mesela o şey beni vuran adam kayıtlarda gözükmüyor ya. Ben akşam onu söyledim ben iki defa kayıtları geçirmedim JİTEM'in. O, A-B timleri vardı o bilmem ne karın ağrısı onlar bize resmen düşmanlık yapıyordu ya

F. CENGİZ: Hala düşmanlar abi çok mu seviyorlar zannediyosun JİTEMCİLER bizi abi

İ. ŞAHİN: İyi de şeyi de anlatırım iki ayaklıların şeyi 300 dolar... İki ayaklıları o sınırdan nasıl hep Jandarma geçiriyor

F. CENGİZ: "Evet evet. Aktütün'e kolayla mı girdiler zannediyorlar, valla canımı sıkmasınlar bak hepsini açıklarım, şüphelendiğim bitlendiğim hepsini açıklarım valla."

Sigara paketine jammer saklamış

İddianame, İbrahim Şahin'in dinlenmekten korktuğunu ve önlem aldığını da ortaya çıkardı.

Buna rağmen iddianamede sayfalarca telefon görüşmesine yer verilen İbrahim Şahin'in, Kadıköy'deki evinde eline geçirilen bir sigara paketi içine yerleştirilmiş jammer (frekans karıştırıcı) bulunduğu bilgisi de yer aldı.

Kaynak: Vatan

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2009, 11:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35