banner39

İdam görüntülerine 1 kurban daha

Azerbaycan'da, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in idamını izledikten sonra 8 yaşındaki bir erkek çocuğu kendini astı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İdam görüntülerine 1 kurban daha

Yetkililerin açıklamalarına ve yerel basın yayın organlarının haberlerine göre, televizyonda gördüğü idam görüntülerinden etkilenen Hatinli köyünden ilkokul öğrencisi bir çocuk kendisini astı.

Çocuğun babası Yaşar Hasanov, oğlunun, Saddam Hüseyin'in idam görüntülerini izledikten sonra idamla ilgili çeşitli sorular sorduğunu anlattı. Bu arada, savcılığın, çocuğun ölümüyle ilgili soruşturma başlattığı belirtildi. Ancak ilk verilere göre, çocuğun dövüldüğü ya da tacize uğradığı yönünde bir belirti bulunmadığını kaydetti.

Saddam Hüseyin'in idamının televizyonlarda yayınlanmasından sonra dünyada, ABD'den, Yemen, Suudi Arabistan, Pakistan, Cezayir, Hindistan'a kadar infaz görüntülerinden etkilenen birkaç çocuğun kendini astığı habeleri alınmıştı.

Türkiye'de de Muş'ta 12 yaşındaki bir çocuğun, Saddam Hüseyin'in idam görüntülerinden etkilenerek intihar ettiği ileri sürülmüştü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?