banner39

İddianame öncesinde ilginç ziyaret

İddianameden önce 27 Mayıs darbecilerinden emekli Albay Suphi Karaman'ın oğlu Suay Karaman olduğu ortaya çıktı.

Arşiv 30.03.2008, 10:15 30.03.2008, 15:49
İddianame öncesinde ilginç ziyaret


Yargıtay üyeleriyle görüşen kişi, darbecinin oğlu çıktı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AK Parti'nin kapatılması için hazırladığı iddianame öncesinde yüksek yargı üyeleriyle görüşme yapan kişilerden birinin 27 Mayıs 1960 darbecisi emekli Albay Suphi Karaman'ın oğlu Suay Karaman olduğu ortaya çıktı.

Gazi Üniversitesi öğretim görevlisi Karaman, radikal çıkışları ile tanınan Prof. Dr. Alparslan Işıklı'nın başkanlığını yaptığı Tüm Öğretim Üyeleri Derneği'nde genel sekreterlik yapıyor. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Suay Karaman, "Yargıya intikal etmiş bir konu hakkında yorum yapmak istemiyorum." dedi.

27 Mayısçı Albay Suphi Karaman 1995'te Perinçek'in İşçi Partisi'ne (İP) katıldı. Öldüğü 2004 yılına kadar da İP'de genel başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Perinçek, partisinin 7. genel kongresinde Suphi Karaman ismini vererek şu mesajı iletmişti: "Suphi Karaman, bir devrimin önder kadrosunun merkezinde görev yapmıştı. İşçi Partisi de önümüzdeki devrimin merkezinde olacaktır."

Sabah gazetesi, önceki gün Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan İP lideri Doğu Perinçek ile 68'liler Birliği Vakfı Genel Sekreteri Merdan Aslan arasında 13 Şubat 2008'de yapılan telefon görüşmesini yayınlamıştı. Aslan, bu görüşmede yüksek yargı üyeleriyle görüşmelerinin sonuçlarını anlatmıştı. Aslan, Perinçek'in kim kim gittiniz şeklindeki sorusunu, "CMOK'un dönem sözcüsü avukat Ayten Aydeniz, Mennan vardı, bir de Ankara'dan Suay da vardı. ADD'den Erkan'la Ali Ercan var." şeklinde cevaplamıştı.

Kaynak: Zaman

Yorumlar (1)
isma babaoğlu 15 yıl önce
İşçi partisinin ne mal olduğunu şimdi öğrenmiyoruz. ama maalesef onları bu kadar etkili ve yetkili konuma getirenler utansın. mekke dönminin müşrikleri neyse bu dönemin İP lileri de O. Allah zalimlere fırsat vermesin
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?