banner39

İfadeye çağrılan generalden savcıya ilginç cevap

Sivil Savcılar tarafından ifadeye çağrılan Tuğgeneral Çubuklu, hakkında yeterli delil olmadığını iddia etti.

Arşiv 12.04.2010, 13:00 12.04.2010, 15:11
İfadeye çağrılan generalden savcıya ilginç cevap

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genelkurmay Adli Müşaviri Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu'nun, kendisini ifade vermeye çağıran sivil savcılığa “Yeterli delilin ve yetkin yok” diyerek ifade vermeyeceğini söylemesinin hukuk skandalı olduğu bildirildi.

Star'ın haberine göre, Yargıtay eski Savcısı Ahmet Gündel, “Çubuklu'nun gitmeme gerekçesi kabul edilemez. Yarın başkası da bu gerekçeyi öne sürüp ‘Ben gelmiyorum' diyebilir ve devlet çöker. ‘Savcıda delil yok' denemez. Çünkü savcının elinde ne var, çağırılan kişi bilemez. Sivil de olsa, bürokrat da olsa, asker de olsa yargı herkese aynı şekilde işler. Çubuklu gelmezse hakkında zorla getirme kararı çıkabilir” dedi. 

Çubuklu'nun bu cevabı "askerlere neden davet gönderilmiyor da gözaltı kararı uygulanıyor" diyenler için bir cevap niteliği taşıyor. 

Yorumlar (2)
adnan tekeli 12 yıl önce
kardeşim gitmez tabi suçsuzlugu 6 ay sonra belli olur ise itibarinı senmi verecen sen git aynı durumdayken yazık ülkeme
Nur Öztürk 12 yıl önce
Adı üzerinde:Savcılık. Herkes kendi ifadesini ve delilini kabul edecekse, bu makamlar niye var? Gariban Ayşe Hanım ile zavallı baklavacı çocuk için mi? Anayasa'nın temel ilkelerindendir:Kanun önünde herkes eşittir. Sanırım bazıları kendilerini daha eşit veya eşitler üstü görüyor. Hukuk bunu kabul etmez. Hukukun namusunu önce hukukçular korumalı.Bu asker hukukçu da olsa...
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?