İHH Başkanı Yıldırım'dan önemli açıklamalar

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, İsaril'in kanlı saldırıdan sonra yeni bir saldırı başlattığını belirtti.

İHH Başkanı Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, İHH İnsani Yardım Merkezi'nde yaptığı basın açıklamasında İsaril'in kanlı saldırıdan sonra yeni bir saldırı başlattığını söyledi. Yıldırım, İsrail'in kendilerini terör örgütü olarak göstermeye çalıştığını belirtti.

Bülent Yıldırım, İsraillilerin kendisine Türkiye'deki destekçi gazetelerin isimlerini verdiğini de açıkladı. Ancak gazetelerin isimlerini söylemedi. 

Basın toplantısı düzenleyen Yıldırım, gemiye saldıran İsrail askerlerinin ellerinde bulunduğunu iddia ettiği ölüm listenin fotoğraflarını basın mensuplarına gösterdi. Basın toplantısına İsrail'e tepki gösteren üç haham da katıldı

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ve bazı gönüllüler, İsrail saldırısına ilişkin son durumu değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi.

Fatih'teki Ali Emiri Kültür Merkezi'ndeki koplantıdaki "Yahudilik İsrail devleti ve onu gaddarlığını reddediyor" taşıyan üç konuk ise dikkat çekti. New York'tan gelen Rabbi Yosef Rosenberg, Rabbi Yısroel David Weiss ve Rabbi Yitzhok Sherwinter adlı üç haham İsrail saldırısını protesto etmek ve Filistin gönüllülerine desterk vermek amacıyla Türkiye'ye ve İHH'ye geldiklerini söylediler.

YAHUDİLERE DE YARDIM EDERİZ

Toplantıda konuşan Bülent Yıldırım, dünyanın dört bir yanından sağcısı, solcusu, liberali, muhafazakarı, ateisti, İslamcısı, müslümanı, Hristiyanı,Yahudisi, budisti bir araya gelerek, insani yardım insiyatifi oluşturduklarını anlattı. Yardım organizasyonunu yaparken hiçbir hükümetten emir veya destek almadıklarının altını çizen Yıldırım, olayı aktararak, uluslararası sularda seyrettiklerini kaydetti. Yıldırım, neden gittiklerini ise şu sözlerle açıkladı: "Gittik, çünkü insandık. İnsan olduğumuz için gittik. İnsanlığın vicdanı ölmedi, bunu insanlığın kendisine göstermek istedik. bunun için gittik. Gittik ve yine gideriz. Aynı şeyi Müslümanlar Yahudilere yapsa, insani yardım konvoyumuzu derhal yola çıkarırız. Bizim yaşam felsefemiz budur."

YAHUDİLERLE İSTİBATLI OLURUZ SİYONİSTLERLE ASLA

İsrail Hükümeti'nin, kendilerine iftira attığını söyleyen Yıldırım, "Biz biliyoruz ki, onların en iyi becerdikleri sanatları yalan söylemektir. Bizi terörü desteklemekle itham ediyor İsrail Hükümeti. İsrail masum sivilleri öldürüyor, biz yaşatmaya çalışırken şehit oluyoruz. İsrail bebekleri öldürüyor, biz kurtarmaya çalışırken şehit oluyoruz. İsrail insanları aç bırakıyor, biz doyurmaya çalışırken şehit oluyoruz. İsrail insanları ilaçsuız bırakıyor, biz tedavi etmeye çalışırken şehit oluyoruz. Akıl, insaf ve vicdan sahibi insanlara soruyorum, terörist kim? Biz teröre desterk verseydik önce İsrail'e destek verirdik çünkü İsrail'den daha büyük terörrist yok" diye konuştu.

Yıldırım, İsrail'in "Hamas'a irtibatta olduklarına" yönelik iddiaları için "Biz Gazze'de bir şube açtık, kabul etseniz de, etmeseniz de Hamas seçimleri kazandı ve Gazze'de şuanda iktidarda. Peki, Batı Şeira'da şube açtık. Niye bize demiyorsunuz, Mahmud Abbas'la irtibattasınız. Peki biz yarın İsrail'de şube açmak için izinleri alacağız. İsrailliler'e de söyledim, siz bize izin vermediniz. Verseydiniz belki de bu konvoy, bu filo ile daha diyalog halinde olurdunuz. Şimdi biz İsrail'de şube açtığımız zaman, Yahudilerle veya siyonistlerle irtibatta diye mi algılanacağız. Söyleyeyim, Yahudilerle irtibatlı oluruz ama siyonistlerle irtibatlı olarak kendimizi algılattırmayız. Çünkü siz Yahudiler'e de zararlısınız, bütün insanlığa da" dedi.

ÖLÜM LİSTESİ

Öte yandan Yıldırım, gemiye saldıran İsrail askerlerinin ellerinde bulunduğu iddia edilen ölüm listenin de fotoğraflarını basın mensuplarına gösterdi. İsrail askerlerinin ellerindeki bu listelerle "Kadife" adlı bir operasyon gerçekleştireceklerini iddia eden Yıldırım, listede yer alan 16 kişinin öldürüleceğini ve listede 3. sıradaki Rayid Salah'a benzediği için İbrahim Bilgen'i öldürdüklerini söyledi.

"SESSİZ KALARAK GAZZE'DEKİ SUÇA ORTAK OLMAK İSTEMEDİK"

Pek çok devletin kaderine terk ettiği Gazze halkına bir nefes vermek istedikleri için bu çalışmayı yaptıklarını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Susarak, sessiz kalarak, Gazze'deki suça ortak olmak istemedik. Zalimden değil, mazlumdan yana olduğumuzu göstermek için bir şeyler yaptık. Savaş gemileriyle yolumuzu kesebileceklerini, bizi rotamızdan çevirmek isteyebileceklerini, amacımıza ulaşmamamız için her yolu deneyeceklerini tahmin ediyorduk. Fakat bir katliam yapabileceklerini, sivil ve masum insanlara terör saldırısı düzenleyebileceklerini, bu kadar cani ve adi haydutlara dönüşebileceklerini ve insanlığın vicdanına saldırabileceklerini ihtimal dahilinde görmemiştik."

İsrail'in bir halkı ve şehri cezalandırdığını kaydeden Yıldırım, "Bir devletle anlaşamayabilirsiniz, bir ülkenin yönetimini tasvip etmeyebilirsiniz. Bunlar meşru şeyledir, ama bir halkı cezalandırmaya hakkınız yok. Bir şehri aç, susuz, ilaçsız, gıdasız, evsiz, barksız bırakamazsınız. Bu meşru değildir" diye konuştu.

"İSRAİL'İN SİYONİST YÖNETİCİLERİ YARGILANACAK"

"İsrail'den daha büyük bir teröristin olmadığını, buna 31 Mayısta bütün dünyanın bir kez daha şahit olduğunu" ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugünden sonra artık dünyadaki masumların, ezilmişlerin ve dünyanın neresinde olursa olsun, bütün mazlumların geleceği için ümitliyiz. Bugünden sonra artık hiçbir zalimin, hiçbir katilin caninin, hiçbir haydudun, hiçbir teröristin ve hiçbir diktatörün yaptığı yanına kar kalmayacaktır. Buna hiçbirimiz izin vermeyeceğiz. Nasıl Yahudilere yaptıkları sebebiyle, Naziler yargılandı ve mahkum oldularsa, nasıl Boşnaklara yaptıkları sebebiyle Sırp yöneticileri yargılandıysa ve mahkum oldularsa, şimdi de tüm yaptıklarından dolayı İsrail'in siyonist yöneticileri yargılanacak ve insanlık önünde mahkum olacaktır. Tüm insanlık bunu takip edecek ve sonuçlandıracak."

Yıldırım, teknolojiyi İsrail'den daha iyi kullandıklarını, zaman içerisinde çekilen görüntüleri kamuoyuna sunacaklarını söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2010, 17:24
banner53
YORUM EKLE

banner39