banner39

banner35

İHH, Bosna'da İstanbul Kültür Merkezi'ni açtı-FOTO

İHH, Saraybosna'da İstanbul Kültür ve Eğitim Merkezi'nin açılışı gerçekleştirdi.

Arşiv 09.04.2010, 11:21 09.04.2010, 16:11
İHH, Bosna'da İstanbul Kültür Merkezi'ni açtı-FOTO

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İnsani Yardım Vakfı, Bosna’da hayata geçirdiği projelerle dini, kültürel, sosyal ve eğitim hayatına katkıda bulunuyor.  İHH, bu projelerini bir yenisini ekledi. Başkent Saraybosna’da İstanbul Eğitim Ve Kültür Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

istanbul-kultur-merkezi-(2).jpg

Yoğun ilginin olduğu açılışa Stari Grad Belediye Başkanı Danışmanı Suad ef. Berbiç, Novo Sarayevo Belediye Başkanı Necad Kolco, İHH Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Atalay, Emin Şirin, İHH Bosna Yardım Koordinatörü Mukadder Tanok Kırbaş, Mostar Başkanı Admir Pozderoviç, Müderris İslam Birliği’nden Nazım Haliloviç, Air Bosna Müdürü Okan Uluocak, THY Müdürü Salih Kansu, TİKA’dan Nevzat Yeşiller, Kültür Ateşesi Hasan Huseyin Öztürk, Sanatçılar Zeyd Şoto ve Eldin Huseinbegoviç, Profesörler Halil Mehtiç, Mustafa Hasani, Kenan Musiç, Amina Şiljak’in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

istanbul-kultur-merkezi-(1).jpg

İstanbul Eğitim ve Kültür Merkezi’nin açılışında kısa bir konuşma yapan Feyza  Tanok Şehbajraktarevic, İHH’ya Bosna’da gerçekleştirdiği çalışmalar için teşekkür etti. Açılış programında merkezden kurs alan küçük öğrenciler ve bölgenin tanınmış sanatçısı Eldin Huseinbegovicin ilahi  okudular.

istanbul-kultur-merkezi.jpg

Merkezde Türkçe, İngilizce dil kurslarının yanı sıra Kur’an-ı Kerim ve bilgisayar kursları olacak. Bölge halkını bilinçlendirmek için seminerlerin de organize edileceği merkezde ayrıca şehit ailelerine, yetim çocuklara ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapılacak.

Yorumlar (1)
emin şen 12 yıl önce
saraybosnada öğrenciyken birkaç kez gitmiştim o zaman ismi sümeyye vakfıydı. aynı yer aynı kişiler sadece adı değişmiş.
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?