banner39

İHH ekibi Gazze'ye girdi

İHH ekibi, İsrail işgali altındaki Gazze'ye girebilen ilk Türk ekibi oldu.

Arşiv 16.01.2009, 21:21 18.01.2009, 14:17
İHH ekibi Gazze'ye girdi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'dan yola çıkan İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri, Gazze'ye girmeyi başardı. İHH Genel Başkanı Genel Bülent Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay, Ekrem Es, Almanya merkezli yardım kuruluşu Wefa'dan Mehmet Kaya, Mazlum-Der İstanbul Şube Başkanı Ayhan Küçük, 4 Türk cerrahi uzmanı doktor ve bir hemşireden oluşan ekip bölgede çalışmalarına başladı.

İHH ekipleri yardım çalışmalarını organize ederken 4 gönüllü doktor ve bir hemşireden oluşan sağlık ekibi de Gazze'deki Şifa Hastanesi'ne geçerek burada yaralıları tedavi etmeye başladılar.

İHH ekipleri Refah Sınır Kapısı'ndan geçirdikleri yardım malzemelerini Gazze'de bizatihi kendileri dağıtmaya başladı. Kamyonlara yüklenen gıda, süt tozu vs. malzemeler ihtiyaç duyan insanlara dağıtıldı. Tıbbi malzeme ve ilaçlar ise hastanelere teslim edildi.

Gazze'de ilk izlenimlerini aktaran Genel Başkanımız Bülent Yıldırım, "Gazze'de İsrail her yeri vurmuş. Bölge harabe haline gelmiş. Binlerce yaralı tedavi olmayı bekliyor. Çocuklar perişan bir halde. Tüm bunlara rağmen direnişleri devam ediyor.

İnsanlar tüm olumsuzluklara rağmen moral motivasyonlarını yüksek tutmaya çalışıyor. Herkes dışarıdan gelen yardımlarla ayakta durmaya çalışıyor. Çünkü bölgede her şey tükenmiş. Bu insanların bizim yardımımıza ihtiyaçları var. Türkiye'den gelen gıda ve ilaç yardımları bölgede daha büyük bir insani dramın yaşanmasını engelliyor. Bu açıdan yardımların devam etmesi çok önemli" şeklinde konuştu.

Yorumlar (2)
Sait Bozdogan 14 yıl önce
Allah Rizasi icin yardim etmede birbirimizle yarisalim
hasan 14 yıl önce
başbakanın yapamadığını gözü kara birkaç adam yaptı...AKPlilerin bakkal bile yönetemeyeceklerini bu haber gösteriyor...onlar ancak ağlarlar
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?