banner39

İHH Gazzeli yetimlerin bakımını üstlendi

İsrail saldırıları sonucu ailelerini kaybeden Gazzeli yetimlerin bakımını İHH üstlendiğini açıkladı.

Arşiv 09.01.2009, 15:20 09.01.2009, 15:39
İHH Gazzeli yetimlerin bakımını üstlendi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in hiçbir insani ölçüyü tanımayan saldırılarında maruz kalan Gazze halkının yaralarını sarmak için varını, yoğunu ortaya koyan hayırsever halkımız saldırılarda anne veya babasını kaybeden yetim çocukları da unutmadı. Son bir hafta içerisinde 400 aile, Gazze'deki yetimlere sponsor aile olmak için İHH İnsani Yardım Vakfı'na başvurdu.

İHH İnsani Yardım Vakfı da Gazze'deki bütün yetimlerin bakımını üstlendiğini açıkladı.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç, son İsrail saldırılarında anne veya babasını kaybeden yetim çocuklar ile daha önce ailelerini kaybeden tüm yetimlerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi.

Oruç, "Son İsrail saldırılarında 700'ü aşkın insan hayatını kaybetti. 1500 çocuğun yetim kaldığı ifade ediliyor. İHH olarak Filistin'deki yetimlerle şimdi ilgilenmeye başlamadık. Şimdiye kadar binlerce yetimle ilgilendik, bundan sonra da ilgilenmeye devam edeceğiz.

Gazze'de hali hazırda 2500 çocuğun bakımını üstlenmiştik. Ancak son İsrail saldırısı üzerine Gazze'deki bütün yetim çocuklara bakmaya karar verdik. Sayısı kaç olursa olsun hepsinin barınma, sağlık ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayacağız.

Tabi bu bize daha büyük bir sorumluluk yükleyecek. Bu noktada hayırsever halkımızın desteklerini bekliyoruz. Bu yetimleri sponsor aile projesine dahil ettik. İsteyen aileler ayda 70 liraya bir yetimin bakımını üstlenebilir" dedi.

400 aile yetimlere sponsor oldu

Son yaşanan İsrail saldırısı sonrası bir çok ailenin kendilerine başvurarak yetim çocukların bakımını üstlenmek istediğini ifade eden Oruç, "İki hafta içerisinde bize 400 aile başvurarak Gazze'deki yetimlere sponsor aile olmak istediklerini ifade ettiler. Biz de her aileye bir yetimin bakımını verdik. Bu çok sevindirici bir gelişme. İnsanımızın Gazze halkının acılarını nasıl paylaştığını gösteriyor bize" şeklinde konuştu.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?