İHH temsilcisi Şahin yurda döndü

İsrail'de gözaltında tutulan İHH İnsani Yardım Vakfı Batı Şeria Temsilcisi İzzet Şahin, İstanbul'a geldi.

İHH temsilcisi Şahin yurda döndü

 
Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail tarafından gözaltına alınan İHH İnsani Yardım Vakfı Batı Şeria Temsilcisi İzzet Şahin, yurda döndü. Atatürk Havalimanı'nda ailesi, yakınları ve çalışma arkadaşları tarafından karşılanan Şahin, "Kabir denebilecek kadar küçük bir yerde tutuldum. Fiziki bir işkence görmedim ama manevi bir baskıya maruz kaldım" dedi.

Bir süredir İsrail'de gözaltında tutulan İzzet Şahin, serbest bırakılmasının ardından beraberindeki MAZLUMDER İstanbul Şubesi Başkanı Cihat Gökdemir ve Genel Başkan Yardımcısı Gülden Sönmez ile birlikte İstanbul'a geldi.

THY uçağıyla saat 22.15 sıralarında Atatürk Havalimanı'na inen Şahin, havalimanı polis noktasında bir süre bekletildi. Burada işlemleri yapılan Şahin, daha sonra kendisini bekleyen eşi Kadriye, çocukları Dilara, Arife Betül ve Muhammed Şahin'le kucaklaştı.

Şahin'i karşılamaya gelenler arasında İHH İnsani Yardım Vakfı ve MAZLUMDER gibi çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri de yer aldı. Kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Şahin, çıkışta kendisini bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yardım amacıyla Filistin'de bulunduğunu ifade eden Şahin, "Kontrol noktasından geçerken gözaltına alındım. Kabir denebilecek kadar küçük bir yerde tutuldum. Fiziki bir işkence görmedim ama manevi bir baskıya maruz kaldım. Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bürokratlara İsrail Başkonsolosumuza ve serbest bırakılmamda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" dedi.

Şahin, ailesi ve yakınlarıyla birlikte havalimanından ayrıldı. 


 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2010, 07:16
banner53
YORUM EKLE

banner39