İHH yardım filosu için kriz masası kurdu

Bugün Kıbrıstan çıkması yarın erken saatlerde de Gazze'de olması beklenen yardım gemileri için İHH'da kriz masası kuruldu.

İHH yardım filosu için kriz masası kurdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yardım gemilerinin Filistin'e ulaştırmaya çalışan İHH İnsani Yardım Vakfı, yola çıkan gemilerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek için kriz masası kuruldu. 

İHH İnsani Yardım Vakfı ve uluslar arası yardım kuruluşları tarafından organize edilen ve Gazze’ye insani yardım malzemesi taşıyan gemi filosu bugün, Kıbrıs’ın güneyinde, uluslar arası karasularda belirlenen buluşma noktasında bir araya gelecek. Herhangi bir engelleme olmaz ise filonun Cumartesi günü erken saatlerde Gazze açıklarında olması bekleniyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı’dan yapılan açıklamada, Fatih’te bulunan merkez filo ile irtibatı sağlamak için kriz masası kurulduğu belirtildi.

Yardım filosuna İsrail tarafından engelleme tehditleri gelmişti. Filo buna rağmen yoluna devam ediyor. Muhtemel bir krizin çıkması Türkiye ile İsrail arasında ilişkileri daha da gerginleştirebilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2010, 11:06
banner53
YORUM EKLE

banner39