banner39

İki yüksek yargıç şimdi de 40 savcı istiyor

Sabih Kanadoğlu, Ergenekon savcılarının sayısının acilen 40'a çıkarılmasını istedi. YARSAV da destek verdi.

Arşiv 15.01.2009, 08:42 15.01.2009, 19:59
İki yüksek yargıç şimdi de 40 savcı istiyor


367'nin mucidi eski Yargıtay Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili yeni bir taktik geliştirdi.

Ergenekon terör örgütü soruşturmasının son dalgasında evinde arama yapılan Kanadoğlu, Star TV'nin Anahaber Bülteni'nde Ergenekon savcılarının sayısının artırılması gerektiğini söyledi. Benzer bir teklifi YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da yapmıştı.

Kanadoğlu, Ergenekon davasını yürüten savcıların sayısının ciddi soruşturma içeren dava için az olduğunu, bu sayının Hakimler ve Savcılar Kurulu'ndan destek alınarak 40 savcıya yükseltilmesi gerektiğini ifade etti. Kanadoğlu, "Çünkü bu işi savsaklamaya, bir tarafa bırakmaya artık tahammül yok. Bu olayın öyle ya da böyle açıklanmasına ihtiyaç var" dedi.

Ortaya attığı 367 formülü ile cumhurbaşkanlığı seçimlerini çıkmaza sokan Sabih Kanadoğlu'ndan, bu kez Ergenekon davasını sulandırma formülü çıktı. Kanadoğlu'nun bir de fikirdaşı var, YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu.

Eski Yargıtay Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Ergenekon soruşturmasının mecrasını değiştirmek amacıyla bir taktik geliştirdi. Kanadoğlu, bu yeni taktiğini Star Ana Haber'de Uğur Dündar'a açıkladı. Kanadoğlu, Ergenekon savcılarının sayısının artırılması gerektiğini söyledi.

Kanadoğlu, Ergenekon davasını yürüten savcıların sayısının ciddi soruşturma içeren dava için az olduğunu, bu sayının 40'a yükseltimesi gerektiğini bunun için de HSYK'dan yani Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndan destek alınması gerektiğini söyledi.

Sabih Kanadoğlu'nun yaptığı teklifin bir benzeri, YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'ndan gelmişti.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?