banner39

İkinci Huzur Duruşu'na davet

İspanya’daki Müslümanların örgütü, Papa 16’ncı Benedikt’e bir mektup göndererek, Kurtuba camiinde Sultanahmet'tekine benzer 'huzur duruşu' çağrısı yaptı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İkinci Huzur Duruşu'na davet

Papa 16’ncı Benedikt’in Türkiye ziyareti sırasında Sultanahmet camiinde İstanbul Müftüsü ile yan yana dua etmesinden güç alan İspanya’daki Müslümanlar, Papa’ya bir mektup göndererek 13’üncü yüzyılında katedrale dönüştürülen Kurtuba camiinde Hıristiyanlarla birlikte dua edebilmek için izin istedi.

Papa 16’ncı Benedikt’e bir mektup gönderen İspanya’daki Müslümanların örgütü Junta İslamıca, geçmişteki çatışmaların gömülmesini sağlamak amacıyla İslam ve Hıristiyan dinlerine mensup insanlara Endülüs’teki Kurtuba camiinde birlikte dua etmelerine izin verilmesini talep etti.

Söz konusu talebini doğrudan iletebilmek amacıyla Papa’dan da randevu isteyen örgüt, “İspanyol Müslümanların ne Kurtuba camiini ele geçirmek, ne de Endülüs’ü yeniden canlandırmak istediği”ni vurguladı.

Örgütün Başkanı Mansur Escudero, İspanyol basınına yansıtan açıklamalarında girişimlerini anlatırken Kurtuba camiinin “dünyada eşi olmayan bir ekümenik ibadet yeri” haline getirmek istediklerini, bunun da dünya barışına katkıda bulunulacağını vurguladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?