banner15

İKÖ Gençlik Forumu

İKÖ Gençlik Forumu Genel Merkezinin açılışı nedeniyle İstanbul Dolmabahçe Sarayında yemek düzenlendi.

İKÖ Gençlik Forumu

İKÖ Gençlik Forumu Genel Merkezinin açılışı nedeniyle İstanbul Dolmabahçe Sarayında yemek düzenlendi. İKÖ Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, İK֒nün kendini yeniden tanımlamakta olduğunu belirterek, yeni projeler üzerinde çalıştıklarını ve bu kapsamda özellikle gençler ve kadınlarla ilgili çalışmalara ağırlık verdiklerini söyledi.

İKÖ Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, önümüzdeki Kasım ayında bütün kadın sivil toplum kuruluşlarını biraraya getirecek Kadın Forumu ile ilgili önemli bir adım atacaklarını söyledi.

İKÖ Gençlik Forumu Genel Merkezi’nin açılışı sebebiyle İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda yemek düzenlendi. İKÖ Genel Sekreteri Prof. Dr. İhsanoğlu burada yaptığı konuşmada, İK֒nün kendini yeniden tanımlamakta olduğunu belirterek, yeni projeler üzerinde çalıştıklarını ve bu kapsamda özellikle genç ve kadınlarla ilgili çalışmalara ağırlık verdiklerini söyledi. İhsanoğlu, forumun kuruluşunun, İK֒de reform çalışmaları yaptıkları bir döneme denk geldiğini ifade ederek, ‘’AB, BM ve OECD gibi örgütlerle irtibat halinde bulunan İKÖ Gençlik Forumu’nun hedeflerine ulaşacağına inanıyorum. Gençlik ve kadın, uluslar arası toplumun gündeminde olan iki konudur. İK֒nün bu iki alanda daha faal olması beklenmektedir’’ diye konuştu. Özellikle kadın konusunda İK֒den büyük beklentiler bulunduğunu kaydeden İhsanoğlu, ‘’Gençlik Forumu’nu kurduk, önümüzdeki kasım ayında da, bütün kadın sivil toplum kuruluşlarını biraraya getirecek Kadın Forumu ile ilgili önemli bir adım atacağız’’ şeklinde konuştu. Devlet ve uluslar arası kuruluş temsilcilerinin de birer konuşma yaptığı gecede ayrıca, ‘’Medeniyetler Gençlik İttifakı Uygulama Anlaşması’’ imzalandı.

Geceye, Pakistan Başbakanı Şevket Aziz, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Kaynak: Yeni Asya

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35