banner39

İKÖ'den İsrail'e kınama

İKO, İsrail'in Gazze'deki sivil katliamını bir kez daha kınadığını açıkladı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İKÖ'den İsrail'e kınama

İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, İsrail ordusunun Filistin halkına yönelik açık saldırıyı bir kez daha kınadığını açıkladı. İhsanoğlu, Filistin'de yapılanlara karşı İKÖ'nün İsviçre ve ABD'deki daimi temsilciliklerine uluslararası toplumla birlikte hareket etme talimatı verdi.

İKÖ Genel Sekreterliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun “Sonbahar Bulutları Operasyonu” adı altında Gazze şeridinde artan varlığının kaygıyla izlendiği belirtilerek, Filistin halkına karşı yapılan açık saldırı kınandı.
Açıklamada, Genel Sekreterliğin Cenevre ve New York'taki daimi temsilciliklerine, “İslam grubunun, bu haksız saldırı ve işgale karşı uluslararası toplulukla birlikte hareket etmesi” yönünde talimat verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Genel Sekreter İhsanoğlu'nun, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Başbakanı İsmail Haniye'ye “baş sağlığı dileklerini ileten ve İKÖ'nün Filistin halkının ulusal bağımsızlık ve başkenti Kudüs olan bağımsız bir devlet kurma haklarını desteklediğini dile getiren mektuplar” yazdığı kaydedildi.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?