İktidar açılımı sanatçılara anlatacak

Hükümet, sanatçıların da açılıma destek vermelerini sağlamak amacıyla tartışma programları düzenliyor.

İktidar açılımı sanatçılara anlatacak

 

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Hükümet STK'larla yaptığı açılım görüşmelerinden sonra şimdi de sanatçılarla konuyu tartışmak için harekete geçti. Bu kapsamda, açılım detaylarıyla sanatçılara anlatılacak, sanatçıların konu hakkındaki görüşleri alınacak. 

 

 

 

Demokratik açılımı halka anlatmak için daha önce kitap bastıran AK Parti, bu sefer sanatçıları devreye sokuyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde 20 Şubat'ta sanatçılarla bir araya gelecek.

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, toplantıya 60'a yakın sanatçının davet edildiğini söyledi. Toplantılar 3 seans halinde yapılacak. İlk davetliler arasında Ajda Pekkan'dan Sezen Aksu'ya, Ferhat Göçer'den İbrahim Tatlıses ve Emel Sayın'a kadar birçok ünlü ses sanatçısı yer alıyor. AK Parti, ikinci tur görüşmeler için Yılmaz Erdoğan gibi sahne sanatçılarını, üçüncü turda da Yaşar Kemal, Adalet Ağaoğlu, Orhan Pamuk ve Ayşe Kulin gibi yazarları davet etti. 

 

 

NTV'de yayınlanan Canlı Gaste programına katılan Çelik, sanatçıların ağırlıklı olarak İstanbul'da yaşamaları nedeniyle toplantıların bu kentte yapılacağını söyledi. Çelik, toplantılar hakkında, "Brunch şeklinde gerçekleştirilecek. Her toplantıda 50-60 insan olacak. Yuvarlak masa şeklinde oturulacak ve birkaç yetkili de katılacak. Sohbet edilip aktüel meselelerde fikir alışverişinde bulunulacak." bilgisini verdi. Dün ve bugün aradığı sanatçıların, davet nedeniyle memnuniyet duyduğunu söyleyen Çelik, ikinci toplantının da şubat sonu ya da mart başında gerçekleştirileceğini dile getirdi. Çelik şöyle devam etti: "İlk başlarken, kamuoyu desteğinin ne olup olmadığı bilinmezken, sanatçılar Başbakan'ı arayarak destek verdiler. Başbakan da, bunu önemsediğini ifade etti. Bu toplantıların desteğin azalıp çoğalmasıyla ilgisi yok. Baştan planlanmış bir şeydir, ancak yeni sıra geldi. Katılım daha yüksek olsun isterdik ama o zaman toplantı, amacına hizmet etmiş olmazdı. Amaç, yüz yüze olmak ve sanatçılara söz vererek katkı sağlamaları."

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2010, 13:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35