banner39

İlahyatçıdan Kur'an-ı Kerim için çirkin benzetme

ADD'nin daveti üzerine Kemer'de konferans veren İlahyatçı Şahin Filiz, "Kur'an-ı Kerim sek içilmez, başka kaynakları da incelemek gerekir' dedi.

Arşiv 30.03.2008, 16:30 31.03.2008, 11:31
İlahyatçıdan Kur'an-ı Kerim için çirkin benzetme


Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şahin Filiz, Kur'an'da  "Kur'an-ı Kerim sek içilmez, yanında başka kaynakları da incelemek gerekir" açıkmalasını yapınca salonda tepkilere neden oldu.

Antalya'nın Kemer ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği Kemer Şubesi tarafından ''Dinin ve Kadının Türban ile İstismarı'' konulu konferans düzenlendi. Kemer Belediyesi Kültür Salonu'nda yapılan konferansa katılan Doç. Dr. Şahin Filiz, ''Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, İslam dinini en iyi anlayan insanlardan biri'' dedi.

Kur'an-ı Kerim'de ''türban'' gibi bir ifade olmadığını belirten Şahin, ''kadınlarımız, kendilerini erkeklerden bir adım geride görmeye itilmektedir'' diye konuştu.

Doç. Dr. Filiz, konuşmasının ardından izleyicilerin sorularını yanıtladı. Bu sırada bir katılımcının, ''Dinimizi öğrenmek için sadece Kur'an-ı Kerim'i kaynak alabilir miyiz'' sorusu üzerine Filiz, ''Kur'an-ı Kerim sek içilmez, yanında başka kaynakları da incelemek gerekir'' dedi.

Bunun üzerine bir katılımcının, ''Biz buraya dinimizle ilgili bilgiler edinmeye geldik. Ama siz bizi Peygamberimizden ve dinden soğuttunuz. Kur'an-ı Kerim'in tek başına kaynak olup olmayacağını alkollü bir örnekle açıklayamazsınız'' şeklindeki sözleri üzerine salondaki dinleyiciler arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine, konferansa son verildi.

Kaynak: AA

Yorumlar (2)
yusuf efe 15 yıl önce
kuranda açıkça "türban" dan bahsedilmese bile, nur suresinin 31. ayetinde kadınların kapanmasına ilişkin hüküm vardır. bir ilahiyatçı olarak bu hükmü gözönüne almadan kuranda türban yoktur demeniz, önyargılı olarak yaklaştıgınızın ve bilimadamı vasfına uygun hareket etmediğinizi gösterir nitelikte. bir konyalı olarak, konuyu çarpıtmanıza üzüldüm ve kınıyorum...türban, kuranda "türban" olarak yani sözcük olarak bulunmasa bile örtünmeye ilişkin hüküm olduğu unutulmamalıdır.
semi 15 yıl önce
...dizilerde izliyoruz bunlar gibilerini, ben saka zannediyordum ama millet herseyi biliyor, bunlar zionist uretileri!!!!!!!!!
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?