İLEM'de kollektif haklar konuşuluyor

İLEM Seminerleri Doç. Dr. Aral'ın "Üçüncü Kuşak Haklar Olarak Kolektif Haklar" seminerleriyle devam edecek.

İLEM'de kollektif haklar konuşuluyor

Dünya Bülteni /Kültür Servisi

İLEM Seminerleri Doç. Dr. Berdal Aral’ın 1 Mayıs 2010 Cumartesi günü vereceği “Üçüncü Kuşak Haklar Olarak Kolektif Haklar” başlıklı seminerle devam ediyor. Üsküdar'da bulunan İLEM binasında yapılacak seminer saat 16.00'da başlıyor.

Fatih Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Berdal Aral’ın vereceği “Üçüncü Kuşak Haklar Olarak Kolektif Haklar” başlıklı seminerde İnsan haklarının bir bütün olarak küresel düzeyde yaygınlaştırılmamasının nedenleri irdelenerek kolektif hakların daha iyi bir dünya inşa etmedeki önemini tartışılacak.

Uluslararası Hukuk; İnsan Hakları; Avrupa Birliği; Avrupa Birliği-Türkiye İlişkileri alanlarında yapmış olduğu çalışmalarla tanınan Doç. Dr. Berdal Aral’a göre yaşanabilir bir dünya kurma sürecinde insan hakları önemli bir saçayağıdır. 'İnsan haklarının bir bütün olarak küresel düzeyde yaygınlaşmasının ve bu yolda uluslarüstü yargısal mekanizmalar kurulmasının önündeki en önemli engeli teşkil edenler kimlerdir?' sorusunu soran Doç. Dr. Berdal Aral vereceği seminerde her halkın kendi geleceğini belirleme hakkı, barış hakkı,kalkınma hakkı, çevre hakkı, demokratik yönetim hakkı vb. kolektif hakların daha iyi bir dünya inşa etmedeki önemini anlatarak sorduğu soruya cevap verecek.

berdal_aral.jpg
 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2010, 09:51
banner53
YORUM EKLE

banner39