banner39

İlhan Selçuk yarınki yazısını Alev Coşkun'a verdi

Amerikan Hastanesi'nde tedaviye alınan Cumhuriyet Gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk'a ziyaretçi yasağı uygulanıyor.

Arşiv 31.03.2008, 20:42 31.03.2008, 21:04
İlhan Selçuk yarınki yazısını Alev Coşkun'a verdi

Kalp spazmı ve pnömoni nedeniyle VKV Amerikan Hastanesi'nde tedaviye alınan Cumhuriyet Gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk'a ziyaretçi yasağı uygulanıyor.

Hastanede İlhan Selçuk ile görüşen tek kişi olan Cumhuriyet Vakfı Başkan Yardımcısı Alev Coşkun, Selçuk'a ziyaretçi yasağının bulunduğuna dikkat çekerek, sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Coşkun, doktorlardan izin alarak 2 dakika görüştüğü Selçuk'un kendisine yarınki gazetede yayımlanacak elle yazdığı yazısını verdiğini belirtti.

Basın mensuplarına İlhan Selçuk'un yazısını da gösteren Coşkun, Selçuk'un yazısında okuyucularından birkaç gün izin istediğini ve yazının başlığının da "Daha" olduğunu dile getirdi.

Coşkun, "İlhan Selçuk'u gayet iyi gördüm. Morali çok yerinde, ama doktorların ciddi ve dikkatli koruması altında" dedi.

Gazetecilerin, "Selçuk, son günlerde yaşadığı olaylarla ilgili konuştu mu?" sorusuna da Coşkun, "Ben o konulara giremem. Ancak son günlerde yaşadığı olaylardan itibaren dakika dakika beraberiz. Çok yoğun bir ziyaretçi akını oldu. Tabii ki normal insan bile bundan yorulabilir, doğaldır" karşılığını verdi.

Selçuk'a geçen perşembe günü check-up yapıldığını hatırlatan Coşkun, "Demek ki yorgunluk devam ediyor. Şimdi kendisini çok iyi gördüm. Morali yerinde, ancak dinlenmesi lazım" dedi.

Eski CHP Milletvekili Bülent Tanla da Selçuk ile ziyaretçi yasağı nedeniyle görüşemediğini, ancak doktorlarından bilgi aldığını söyledi. Tanla, "İlhan ağabeyin sağlığı iyiye doğru gitmektedir" dedi.

İlhan Selçuk'u hastanede ziyarete gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de Selçuk'un bu rahatsızlığının yaşanan olaylarla ilgisi olup olmadığı sorusuna "Mutlaka tabii. Her ne kadar Emniyetimiz kendisine çok kibar davransa bile o psikolojik bir hadise. Kolay kolay kalbin ve vücudun dayanamayacağı uygulamalar. Bunların olmamasını ülkemizde temenni ederiz, ama ne yazık ki bunlar gerçekleşti" karşılığını verdi.

Kaynak : AA


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?