banner15

İlk anılan isim: Veli KÜÇÜK

Uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Hrant Dink’in avukatı Erdal Doğan, 'En tedirgin olduğu şahıs Veli Küçük’dü' dedi.

İlk anılan isim: Veli KÜÇÜK
Genel yayın yönetmenliği yaptığı Agos Gazetesi önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Hrant Dink’in avukatı Erdal Doğan, “En tedirgin olduğu şahıs Veli Küçük’dü”dedi.

Doğan, Agos Gazetesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Dink’in kendisine “5-6 ay önce Veli Küçük tarafından birkaç kez telefonla tehdit edildiğini” anlattığını aktardı. Doğan, “O zaman biz çok üzerinde durmadık.

Çünkü, yüzlerce tehdit alıyordu. Ama kendisi Veli Küçük’ün tehditlerindenx, diğer tehditlere göre daha fazla tedirgin olduğunu söyledi. Doğan, Dink’e karşı 2-2.5 yıldır toplumsal bir linç kampanyası sürdürüldüğünü dile getirerek, “Bu cinayet 2.5 yıldır ‘geliyorum’ diyordu. Türkiye’nin en yüksek kademesinde işlenen hukuk cinayeti ile Dink mahkum edildi ve linç süreci başladı” diye konuştu.

Doğan, Hukukçular Birliği Başakanı Kemal kerinçsiz’i kastederek, Kerinçsiz ve adamlarını, Dink’e karşı gazete binası önünde, mahkeme önlerinde sürekli “kışkırtıcı” eylemlerde bulunduğunu ifade etti.

 
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48