banner39

İlk Mohikan Ellison'dan önemli açıklamalar

ABD Kongresinin ilk Müslüman üyesi Keith Ellison, İslam, batı ve mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Arşiv 27.03.2008, 14:24 27.03.2008, 18:33
İlk Mohikan Ellison'dan önemli açıklamalar

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Amerika tarihindeki ilk Müslüman kongre üyesi Keith Ellison, Obama'nın adaylığı, Amerika'daki ırkçılık, Müslümanların politikaya girmesi, İslam korkusu, karalama kampanyaları ve inancının kendisine nasıl daha iyi bir Amerikan ve daha iyi bir kongre üyesi olması konusunda yardım ettiğini açık bir şekilde ifade etti.

Irki ve dini kimliğinden dolayı, azınlık içindeki azınlığın temsilcisi olan Ellison, "Yüzleşmek zorunda olduğunuz meydan okumalara sabırla mukabelede bulunmanız gerekiyor" diyor.

İll Mohikan olarak isimlendirilen Ellison Wajahat Ali ile yaptığı röportajda, Amerikan toplumunda yaşadığı bazı sıkıntıları "Açıkçası, her gün önüme çıkan engeller beni daha iyi bir Müslüman yaptı. Düzenli bir şekilde sarfedilen bu tür sözlerle uğraşabilmek için inancıma daha çok sarıldığımı gördüm" şeklinde ifade ediyor.

Ellison Müslümanlara farklı bakanlara karşı verdiği mücadele için Kur'an'daki, "mücadele takdire şayandır" mesajını örnek gösteriyor.

Ellison, Müslümanların nasıl mücadele etmesi gerektiği hakkında ise şöyle konuşuyor: "Fakat biz bu meydan okumalarla sabırla, kendimize güvenle uğraşmalıyız. Kötünün üstesinden iyi ile gelmek zorundayız. Tarzımız bu olmalı. Kötülüğün üstesinden kötü ile gelemezsiniz. Daha çok kötülük üretirsiniz. iki noktanın altını çizmek istiyorum. İlk olarak Müslümanların kendilerini bir partiye kapatmamalarını istiyorum. İkincisi; iyi işler yapmalarını, politika ile ilgilenmelerini ve katılmalarını istiyorum. Bir köşede oturarak bir şeyler değiştirilmez."

Ellison'la yapılan röportajın tamamı için TIKLAYINIZYorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?