banner39

İlk raundu kazanan Sav'dan Tekin açıklaması...

CHP genel sekreterliğine seçilen Önder Sav, "siyaset bireylere indirgenmemeli" görüşünü savundu.

Arşiv 29.05.2010, 13:03 29.05.2010, 13:40
İlk raundu kazanan Sav'dan Tekin açıklaması...

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP'nin köklü ve yönünü çağdaşlığa döndürmüş bir parti olduğunu belirterek, "CHP'de bireylere indirgenerek siyaset olmaz" dedi. 

Sav, Parti Meclisi'nin (PM) ilk toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir CHP'linin PM'ye seçilen dört üyenin parti üyesi olmadıkları iddiasıyla Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Çankaya İlçe Seçim Kuruluna yaptığı itiraza ilişkin soru üzerine Sav, itirazın yasal sürenin tamamlanmasının ardından yapıldığını, mahiyeti konusunda ayrıntılı bilgisi olmadığını kaydetti. Sav, 31 Mayıs Pazartesi gününden sonra konuya ilişkin daha ayrıntılı bilgi sahibi olabileceğini söyledi.

Sav, adı kulislerde MYK üyeleri arasında geçen ancak listede yer alamayan Gürsel Tekin'e ilişkin bir soruyu yanıtlarken de "Parti Meclisi değerlendirmesini yaptı. Merkez Yönetim Kurulu'nu seçti. Her bir arkadaşımız bizim için değerlidir. 80 arkadaşımızın içinde 20 kişinin arasında yer alacak pek çok arkadaşımız var. Bireylere indirgenerek CHP'de siyaset olmaz. CHP köklü ve yönünü çağdaşlığa dönmüş bir partidir. Kişilere yönelik soruları kabul etmek istemem" dedi.

Önder Sav, Gürsel Tekin'in PM üyesi olması nedeniyle il başkanlığının boşaldığının hatırlatılması üzerine ise görev bölümü yapacak olan MYK'nın il başkanlıklarına ilişkin gerekli düzenlemeleri gelecek süreçte yapacağını ifade etti.

 Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?