banner15

İLKAV'dan eğitime sert eleştiriler

İLKAV tarafından pazar günü düzenlenen "Resmi İdeoloji Kıskacında Eğitim Sistemi ve Din Eğitimi" konulu panele suç duyurusu.

İLKAV'dan eğitime sert eleştiriler

Sinevizyon gösterisiyle başlayan panel, Kuran’ı Kerim ve mealinin okunmasının ardından yaklaşık 7 saat sürdü. 2 oturum halin de devam eden panelin açılış konuşmasını İLKAV Başkanı Mehmet Pamak yapmıştı.

İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı’nca düzenlenen panelde, okulların “Kemalizm dininin tapınakları” olduğu ifade edilmiş ve İstiklal Marşı’nın okutulmaması istenmişti. Yapılan bu isteklerin Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini hedef aldığını düşünen Eğitim-İş başkanı, paneli düzenleyenler hakkında soruşturma açılması gerektiğini söyledi.

Eğitim-İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini hedef alan bu kişileri nefretle kınıyor, haklarında işlem yapmaları için Milli Eğitim Bakanı ve Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz” dedi.

İLKAV tarafından düzenlenen “Resmi İdeoloji Kıskacında Eğitim Sistemi ve Din Eğitimi” konulu panelden yansıyan görüntüleri ekranlardan “kaygı” ile izlediklerine dile getiren Adıbelli şunları söyledi: “Kuran okunarak başlayan panel, okulları ‘beyin yıkma merkezi ve dini değerlere önem vermeyen tapınak’ olarak gösteren afişin önünde gerçekleşmektedir. Haremlik selamlık oturma düzeni uygulanan panelde, Mustafa Kemal Atatürk ve ulus devlet eleştirilmektedir. Panelde, ‘Kemalizm dininin tapınakları’ denilen okullarda İstiklal Marşı ve öğrenci andının kaldırılması talep edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48