İmam Hatipliler pilav gününde buluşuyor

Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi pilav günü ile mezunlar ve imam hatip gönüllüleri ile buluşuyor.

İmam Hatipliler pilav gününde buluşuyor

 
Ömer Faruk Akari / Dünya Bülteni

Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi 10 yıla aşkın bir zamandır düzenlemiş olduğu geniş katılımlı bir pilav günü düzenliyor.

Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği GİMDER ile ortaklaşa düzenlenen pilav gününe herkes davet ediliyor.

Pilav günü münasebetiyle yapılacak olan programda mehteran takımının da bir de gösterisi olacak. 13 Haziran 2010 Pazar günü saat: 17.00 de başlayacak olan etkinlik Gazi Osman Paşa İmam Hatip Lisesi Bahçesinde yapılıyor.

Dernek Başkanı Ömer Ceylan ise yapılacak pilav günü için şunları söyledi: ”Derneğimizin 10 yılı aşkın süredir geleneksel olarak düzenlediği pilav günü hiç şüphesiz ki gönlümüzde ve camiamızda  önemli bir yer tutmaktadır. Pilav günleri birlik beraberlik ve ümmet olma bilincinin sergilendiği müstesna zamanlardan biridir. Derneğimiz imam-hatipli kimliğiyle 12 senedir hem camiamıza hem de halkımıza hizmet vermenin gayreti içerisindedir. Hizmet yolu sabır, meşakkat ve azim gerektirir. Bizler dernek olarak bunun bilincinde olduğumuz için 'uzun yolculuklar ufak adımlarla başlar' sloganıyla yolumuza devam ediyoruz. Üstad’ın dediği gibi; Toprağı sen ek, vermezse toprak utansın.” Herkesi aramızda görmek istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2010, 22:26
banner53
YORUM EKLE

banner39