banner15

İmam'a zorla dua okuttular

Alanya'da ölen Alman uyruklu vatandaşın cenazesinde, dua okumak istemeyen imamın tehdit edildiği bildirildi.

İmam'a zorla dua okuttular

Eşi Türk olan Alman vatandaşın cenazesinde, papazın duasının ardından görevli olan imamdan bir Fatiha okuması istendi. İmam dua okumak istemeyince, cenazeye gelen vatandaşlardan biri imamın yanına kadar gelerek, "Kırdırma bir tarafını da şu duayı oku" tehdidinde bulundu. İmam bunun üzerine duayı okudu.

Alanya'da yerleşik olarak yaşayan Alman vatandaşı Horst Gerhard Gernhöfer (71), geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybederek ilçede bulunan yabancılar mezarlığına defnedildi.

5 yıldır Cumhuriyet Mahallesi'nde aldığı evde yerleşik olarak yaşayan ve Türk eşi Hamiyet Gernhöfer ile evli olan Horst Gerhard Gernhöfer (71), önceki gün akşam saatlerinde evinde aniden fenalaştı. Hastaneye yetiştirilmek istenen Gernhöfer kurtarılamadı.

Ölen Gernhöfer'in, uzun süredir kalp hastası olduğu ve çeşitli hastanelerde tedavi gördüğü bildirildi. Gernhöfer'in cesedi, Alanya Belediyesi Morgu'ndan bugün alınarak Yabıncılar Mezarlığı'na getirildi.

Cenaze töreni için ölen Alman'ın kız kardeşi ve akrabaları cenazeyi gelirken, çok sayıda Türk'ün de törene katıldığı gözlendi.

Belediye Mezarlığı Camisi imamı ve aynı zamanda mezarlık sorumlusu olan Rıfat Kaçmaz ile Protestan Papaz Joachim Kusch'un da hazır bulunduğu cenaze töreninde papaz dua okudu.

Cenazeye katılanlar imam Rıfat Kaçmaz'dan da dua etmesini rica ettiler. İmam Kaçmaz, "Dua edildi bana gerek yok" deyince cenazeye katılanlardan tepki aldı. Bazı vatandaşlar, "Eşi Türk ve dua edilmesini istedi, bak burada bu kadar müslüman var, rezil etme bizi" dediler. Tüm ısrarlara rağmen imam dua etmek istemeyince vatandaşın biri imanın kulağına eğilerek, "Kırdırma bir tarafını da şu duayı oku" tehditinde bulundu. Tehdit üzerine imam ellerini açtı ve dua etmek zorunda kaldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35