banner39

IMF eylemcisine çalıştığı gazeteden destek

IMF Başkanı'na ayakkabı fırlatan eylemciye, çalıştığı Birgün gazetesinden destek geldi.

Arşiv 01.10.2009, 15:36 01.10.2009, 15:36
IMF eylemcisine çalıştığı gazeteden destek

Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü'nde konferans veren IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'a ayakkabı fırlatan Sefer Selçuk Özbek'e, editör olarak çalıştığı Birgün Gazetesi sahip çıktı.

Gazetenin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, "Arkadaşımızın yaptığı hareketi destekliyoruz ve sonuna kadar arkasındayız" dedi.
Protesto gösterisinin ardından gözaltına alınan Sefer Selçuk Özbek'in, Anadolu Üniversitesi öğrencisi ve Birgün Gazetesi'nde editör olduğu ortaya çıktı. Birgün Gazetesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, Özbek'e sahip çıkarak, tepkisini doğru bulduklarını belirtti. Aydın, "Arkadaşımızın yaptığı hareketi destekliyoruz ve sonuna kadar arkasındayız. Bizde ekonomi editörü olarak çalışıyordu" diye konuştu.

Aydın, ayakkabılı protestodan önceden haberdar olup olmadıklarına ilişkin ise "Daha önceden böyle bir harekete yapacağına dair bir fikrimiz yoktu. Aniden gelişti. Yaptığı hareketi doğru buluyoruz. Irak'ta da benzer bir protesto yapılmıştı" şeklinde konuştu.

Avukatların şu anda konuyla ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Aydın, "Arkadaşımızın şu an Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'nde olduğunu öğrendik. Kendisini sonuna kadar destekleyeceğiz" dedi.


Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?